Odlična igra

Njemačko nogometno prvenstvo: Dva gola Kramarića, jedan Rebića

Reuters

Reuters

Hrvatski nogometni reprezentativci Andrej Kramarić i Ante Rebić nastavili su s odličnim igrama u njemačkom prvenstvu, Kramarić je bio strijelac dva pogotka za Hoffenheim u 4-2 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Mainza 05, dok je Rebić postigao prvi gol u 4-2 (1-0) domaćoj pobjedi Eintrachta iz Frankfurta protiv Koelna u dvobojima 22. kola Bundeslige. Kramarić, koji je odigrao čitavu utakmicu, postigao je pogotke za 2-1 i konačnih 4-2 u 67., odnosno 88. minuti dvoboja. Bili su njegovi četvrti i peti prvenstveni gol ove sezone, a u listu strijelaca upisao se drugu utakmicu zaredom, nakon što je prije tjedan dana bio precizan s bijele točke protiv Herthe u Berlinu. Preostala dva gola za Hoffenheim postigao je Szalai (27, 74), dok je oba pogotka za Mainz postigao Berggreen (28, 80).Hoffenheim je ovom pobjedom skočio na osmo mjesto ljestvice sa 31 bodom, dok je Mainz ostao 16. sa 20 bodova. Rebić, koji je igrao do 82. minute za Eintracht, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, doveo je svoju momčad u vodstvo u 15. minuti. I njemu je to bio peti prvenstveni pogodak te također druga utakmica zaredom na kojoj se upisao u strijelce jer je zabio i Mainzu u srijedu u četvrtfinalu Kupa.Ostale golove za Eintracht postigli su Russ (59), Falette (65) i Wolf (67), dok je oba pogotka za Koeln postigao Terodde (57-11m, 74).Eintracht je sada četvrti na ljestvici sa 36 bodova, dva manje od drugog RB Leipziga, a jednim manje od treće Borussije iz Dortmunda, odnosno jednim više od petog Bayera iz Leverkusena. Koeln je ostao na dnu sa samo 13 bodova. Josip Elez odigrao je čitavu utakmicu za Hannover 96 koji je na svom terenu svladao Freiburg sa 2-1 (1-0). Ovom pobjedom Hannover je stigao na deveto mjesto sa 31 bodom, dok je Freiburg 12. sa 25.Tin Jedvaj ostao je na klupi Bayera koji je na svom terenu u Leverkusenu izgubio od Herthe sa 0-2 (0-1).