Čudo u Njemačkoj

NJEMAČKI KUP Bayern minimalnom pobjedom prošao u polufinale, četvrtoligaš napravio senzaciju

Nakon produžetaka i čak deset serija jedanaesteraca Saarbrucken je otišao u polufinale koje će mu donijeti i novčanu nagradu od 2,8 milijuna eura

BERLIN Minhenski Bayern s minimalnih je 0:1 slavio protiv Schalkea i tako se plasirao u polufinale njemačkoga Kupa.

Pobjedu je Bayernu pogotkom u 40. minuti donio Kimmich koji je pucao s ruba šesnaesterca, lopta je prošla kroz noge dvojice Schalkeovih igrača u lijevi donji kut gola.

Domaćinu je u 19. minuti poništen pogodak Burgstallera zbog milimetarskog zaleđa.

Ranije je u polufinale njemačkoga Kupa prošao i Saarbrucken, momčad koja je ušla u povijest kao prvi četvrtoligaš koji se plasirao u polufinale Kupa. To su ostvarili pobjedom protiv Dusseldorfa nakon trilera jedanaesteraca.

U regularnom je dijelu utakmica završila 1:1, poveo je domaćin Saarbrucken pogotkom Janickea u 31. minuti, a Jorgensen izjednačuje u 90. minuti susreta. Nakon produžetaka i čak deset serija jedanaesteraca Saarbrucken je otišao u polufinale koje će mu donijeti i novčanu nagradu od 2,8 milijuna eura.