Druga HNL

NEOČEKIVANI PORAZ BSK na krilima Marka Dabre iskoristio krimejske darove i odnio sva tri boda

Preuranjeno slavlje Krimejčana nakon vodećeg gola Emanuela Črnka/M. GRACIN

RIJEKA Utakmica 18. kola Druge HNL: Orijent 1919 – BSK 1:2 (1:1). Stadion na Krimeji. Gledatelja: 600. Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec) 5,5. Strijelci: 1:0 Črnko (14′), 1:1 Dabro (44′), 1:2 Dabro (48′). Žuti kartoni: Raguž, Ilinčić, Aleksić, Gbane, Kovačić (BSK). Crveni karton: Gbane (82′).

ORIJENT 1919: Popović 6, Vidas 6, Mulac 6, Tadejević 6, Travaglia 6, Mohorovičić 6 (od 63′ Fatić -), Liber 6,5, Monjac 5,5, Črnko 6,5, Fućak 5,5 (od 78′ Šantek -), Iličić 5,5 (od 63′ Gerc -).

BSK: Ilinčić 6,5, Aleksić 6,5 (od 76′ Gavrić -), Raguž 6,5, Mitrović 6,5, Muženjak 6,5 (od 72′ Mijoković -), Gbane 5,5, Dabro 7,5, Dalić 6, I. Mihaljević 6 (od 46′ L. Mihaljević 6), Kovačić 6, Žuljević 6.

U 44. minuti Marko Dabro krenuo je u ambiciozni okomiti prodor prema domaćim vratima. Prevario je trojicu neodlučnih igrača u crvenim dresovima, a onda po ulasku u kazneni prostor prebacio istrčalog vratara Popovića za 1:1. Netom nakon što su momčadi krenuli s centra u nastavku Dadićev ubačaj s lijeve strane završio je na drugoj stativi. Dabro je ušao iza leđa domaćim braničima i lakoćom poentirao s nekoliko metara – 1:2.

Davljenik iz Bijeloga Brda odnio je iz Rijeke sva tri boda ostavivši iza sebe razočarane navijače, ali i igrače Orijenta, koji su, dojam je, ipak malo podcjenili gostujuću momčad u čijim redovima ima sasvim dovoljno pojedinačne kvalitete da mogu svakome zagorčati život. Kada se na to nadoveže ne baš najbolji travnjak za igru, indisponiranost nekih važnih igrača u domaćim redovima (Monjac, Iličić…), onda se stvori sasvim dovoljno preudvjeta ipak neočekivanog poraza. Tračak nade ukazao se u 82. minuti kada je tamnoputi veznjak Gbane neoprezno startao na Tadejevića i zaradio drugi žuti karton. Domaći igrači stekli su igrača više u posljednjih desetak minuta utakmice, međutim osim nekoliko ubačaja i udaraca iz kuta nisu uspjeli opasnije zaprijetiti dobro organiziranim i borbenim gostima.