Danas: 3° 4
Sutra: 3° 3° 4
16. prosinca 2018.
Prva HNL

NAJGORI DERBI IKADA Hajduk i Dinamo odigrali bez golova i šansi, Osijek dobio Inter 3:0

Daniel Olmo i Barry Hamza/I. ČAGALJ/PIXSELL
Objavljeno: 29. rujan 2018. u 18:49 2018-09-29T18:49:00+02:00

Dinamo ostao prvi s četiri boda ispred drugoga Osijeka. Treća Lokomotiva i četvrta Rijeka igraju ove nedjelje

SPLIT Gradski stadion Poljud. Gledatelja 21.472. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćnici Tomislav Petrović (Valpove) i Miro Grgić (Osijek). Žuti kartoni: Ivanovski, Palaversa, Lopez (Hajduk), Theophile (Dinamo).

HAJDUK: Posavec, Juranović, Vučur, Lopez, Filip, Hamza, Palaversa, Caktaš, Jairo (od 80' Jradi -), Gyurcso (od 90' Tudor), Ivanovski (od 85' Said -).

DINAMO: Livaković, Stojanović, Theophile Kevin, Dilaver, Rrhmani, Šunjić, Hajrović (od 61' Ademi), Gojak, Olmo, Oršić (od 61' Kadzior), Gavranović (od 90' Petković -).

U derbiju 9. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Dinama odigrali bez golova – 0:0. Hajduk i Dinamo odigrali su pred 22 tisuća gledatelja jedan od najgorih derbija uopće, a za 90 minuta dvije najbolje hrvatske momčadi nisu stvorile nijednu priliku. Prvo poluvrijeme proteklo je u nervoznoj i vrlo rastrganoj igri, čemu je pripomogla i bura. U 5. minuti je veznjak Dinama Šunjić opalio sa 16 metara, a vratar Hajduka Posavec to bravurozno brani. Bila je to i jedina prilika u prvom dijelu, u kojem i nije bilo šansi, a više niti udarca po golu.

Splićani su bolje započeli drugo poluvrijeme, prijetili su, ali bez realizacije. U 75. minuti bilježi se prvi udarac Hajduka na utakmici u okvir vrata, ali je Ivanovski uputio ipak preslab udarac glavom da bi ugrozio Livakovića. U 79. minuti pokušao je Olmo nepreciznim udarcem iz daljine i to je bilo sve u prvom derbiju ove sezone.  Dinamo je ostao vodeći s 21 bodom, pet više od drugoplasirane Lokomotive, koja ima utakmicu manje, dok je Hajduk šesti s 11 bodova.

Treneri Zoran Vulić i Nenad Bjelica nakon derbija na Poljudu požalili se na jaku buru.

- Iako je vjetar otežavao igru zadovoljan sam partijom moje momčadi jer je vidljiv napredak u našoj agresivnosti, ali još moramo napredovati u tomu - rekao je Vulić novinarima.

Istaknuo je kako nije bilo ljepote, ali bila je to prava prvenstvena utakmica, »čvrsti i muški derbi.« Dodao je kako nije bilo pravih prigoda za golove, tek je Dinamo imao neke polušanse.

- Atmosfera derbija bila je odlična, bez puno provokacija - kazao je Vulić.

Bjelica je ocijenio kako je jaka bura glavni razlog što gledatelji nisu vidjeli bolju igru.

- Utakmica je bila tvrda i podjela bodova je zaslužena. Kroz dvije Olmove prigode i jednu Šunjićevu Dinamo je možda bio malo bolji, ali da smo pobijedili ne bih mogao reći da je to zasluženo - istaknuo je Bjelica, i dodao: - Protiv Hajduka bod na Poljudu nikad nije loš, jer pred ovakvom vatrenom publikom to nije lako ostvariti.

Rudeš 8 0 2 6 6:16 2

SLJEDEĆE KOLO (6. listopada): S. Belupo – Istra 1961, Rudeš – Dinamo (7. listopada), Hajduk – Osijek (7. listopada), Inter – Lokomotiva (5. listopada), Gorica – Rijeka.

U drugom subotnjem ogledu 9. kola nogometaši Osijeka slavili su protiv Intera s 3:0. Osječani su poveli u 67. minuti pogotkom Mirka Marića. U 70. minuti isključen je domaći igrač Vedran Dalić, a Petar Bočkaj je minutu kasnije iz slobodnog udarca ispod »živog zida« pogodio za 2:0. Dvije minute prije kraja novoušli Gabrijel Boban zabija za konačnih 3:0 za Osijek.