Prva HNL

MODRI URAGAN Dinamo ubacio sedam pogodaka Rudešu, remi Istre 1961 i Slaven Belupa

Ivana Vaupotić

Nikola Moro i Amer Gojak/Foto Pixsell

Loše iskustvo s početka prvenstva, kada je "Rudeš" u 1. kolu osvojio bod na stadionu Maksimir, očigledno je nagnalo Nenada Bjelicu, trenera "Dinama", na korištenje svih raspoloživih snaga u novom međusobnom okršaju.

ZAGREB Loše iskustvo s početka prvenstva, kada je “Rudeš” u 1. kolu osvojio bod na stadionu Maksimir, očigledno je nagnalo Nenada Bjelicu, trenera “Dinama”, na korištenje svih raspoloživih snaga u novom međusobnom okršaju. Već u startu moglo se naslutiti da si Modri ovoga puta neće dozvoliti blamažu s nedoraslim suparnikom, a taj dojam već je u 5. minuti potvrdila brza akcija po lijevom boku koju, je Izet Hajrović okrunio golom za vodstvo.

U tom trenutku bilo je savršeno jasno da će se “Rudeš” provesti kao bos po trnju. Igrala se 9. minuta kada se stanje na semaforu opet promijenilo. Ovoga je puta Amer Gojak loše zahvatio loptu pri pokušaju udarca, a Hajrović je zatresao mrežu efektnim škaricama, i to između četvorice suparničkih igrača. Samo deset minuta kasnije Bruno Petković iz blizine je zabio treći gol, ubivši svaku nadu gostiju.

ZAGREB Stadion Maksimir. Gledatelja: 2.237. Sudac: Fran Jović 6,5. Pomoćnici: Modrić, Krmar (Svi Zagreb).

Strijelci: 1:0 Hajrović (5′), 2:0 Hajrović (9′), 3:0 Petković (19′), 3:1 Štrkalj (22′), 4:1 Gojak (40′), 5:1 Oršić (56′), 6:1 Oršić (60′), 7:1 Oršić (64′), 7:2 Štrkalj (79′).

Žuti karton: Perić (Dinamo), Vuco, Barić (Rudeš).

DINAMO: Livaković 6 – Stojanović 7,5 Perić 7, Dilaver 7, Leovac 7,5 – Ademi 7,5 (od 66′ Atiemwen -) – Hajrović 7,5 (od 69′ Marin -), Gojak 8, Moro 8, Oršić 8,5 – Petković 7,5 (od 70′ Andrić -).

RUDEŠ: Banić 5 – Barić 5, Pantalon 5, Šuto 5, Rožman 5 – Joao Erick 5, Vuco 5, Pasariček 5 (od 61′ D. Halilović -) – Mrkonjić 5,5 (od 59′ Krajinović 5) – Štrkalj 7, Božić 5 (od 81′ Soldo -).

Doduše, “Rudeš” je ubrzo dočekao priliku za veselje. Na trideset metara od svog gola, Hajrović je s desne strane odigrao prizemno paralelno dodavanje koje je Tomislav Štrkalj presjekao i pretvorio u smanjenje modre prednosti. Bilo je to u 22. minuti. No, u završnici prvog dijela Gojak je, na povratnu loptu Nikole More s desne strane, “Dinamu” vratio tri gola prednosti.Modra dominacija je nastavljena i nakon odmora u svlačionicama. Tako je vrlo brzo nastavljena golijada, i to zahvaljujući Mislavu Oršiću koji je postigao hat-trick unutar devet minuta. Do kraja utakmice “Dinamo” jwe propustio još nekoliko sjajnih prilika, Bjelica je navijačima predstavio nova pojačanja, Iyayija Atiemwena i Komnena Andrića, a Štrkalj je svojim drugim golom neznatno ublažio poraz “Rudeša”.