Prva HNL

Lokomotiva slavila kod Rudeša, Gorica remizirala u Zaprešiću

P. N.

RIJEKA Odigrane su prve dvije utakmice subotnjeg programa 30. kola Prve HNL. Lokomotiva je svladala u gostima Rudeš 2:1, dok su Inter i Gorica odigrali 2:2.

Goste je u Kranjčevićevoj u vodstvo doveo Karačić (19) precizno izvedenim slobodnim udarcem, a poravnao je Štrkalj (32-11m) iz kaznenog udarca. Pobjedu Lokomotivi osigurao je Rakić (80) koji je iz blizine zatresao mrežu nakon lijepog ubacivanja Uzunija.

Pred 50 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici sudio je Krečak iz Velike Gorice.

U Zaprešiću je prvo u vodstvo došao domaćin. Serder Serderov u 13. minuti je pogodio za 1:0, poravnao je s bijele točke Kristijan Lovrić u 23. minuti, a onda, također s bijele točke, za 1:2 zabio Zwolinski u 59. minuti. Konačnih 2:2 postavio je Šimunec u 80. minuti.

Utakmice 30. kola:

Istra 1961 – Osijek 1:0S. Belupo – Dinamo 0:1Rudeš – Lokomotiva 1:2Inter – Gorica 2:2Hajduk – Rijeka sub 19

Dinamo 30 25 4 1 61:14 79

Rijeka 29 16 8 5 57:28 56

Osijek 30 14 8 8 50:31 50

Hajduk 29 12 11 6 41:29 47

Lokomotiva 30 13 8 9 47:30 47

Gorica 30 13 7 10 44:39 46

Inter 30 8 4 18 33:69 28

S. Belupo 30 4 14 12 34:48 26