Kvarnerska rivijera

Lob Miroslava Iličića vrijedan polufinala: “Rijeka” svladala i Vojvodinu

Miroslav Iličić u dresu Rijeke/Foto Arhiva NL

Miroslav Iličić u 50. minuti zatresao je mrežu Vojvodine i odveo bijele među četiri najbolje momčadi. Suparnik Rijeke bit će Venezia, u drugom polufinalu sastaju se Dinamo i Abuja

KRK Rijeka i Venezia te Dinamo i Abuja polufinali su parovi 64. izdanja Kvarnerske rivijere. Sve četiri momčadi današnji prvi turnirski slobodan dan iskoristit će, između ostaloga, za prijem kod gradonačelnika Vojka Obersnela, što je znak da se Kvarnerska rivijera približava svojoj riječkoj završnici i nedjeljnom finalu na Rujevici.

Četvrtfinalna utakmica Kvarnerske rivijere: Rijeka – Vojvodina 1:0 (0:0). SRC Josip Pepi Uravić. Gledatelja 200. Sudac: Marko Linić (Dražice) 7. Strijelac: 1:0 Iličić (50′). Žuti kartoni: Dukađin (Rijeka), Veselinović, Mitrović, Stojaković (Vojvodina).RIJEKA: Majkić –, Ivančević 6,5, Modrić 6,5, Mulac 7, Lebar 7, Čeliković 7, Črnko 6,5 (od 79′ Iv. Lepinjica –), Rilov 7, Dukađin 6,5 (od 70′ Flego –), Šantek 7, Iličić 7,5 (od 80′ Dunić –). VOJVODINA: Pilipović 6, Kostić 6, Devetak 6, Kačavenda 6 (od 65′ Janković –), Veselinović 6, Dunđerski 6, Vidaković 6, Tripić 6 (od 58′ Kovačević 6), Živković 6,5, Mitrović 6, Pejović 6 (od 58′ Beljanski 6).

Bijeli su na putu do polufinala u krčkom četvrtfinalu svladali Vojvodinu. Prvi predstavnik iz Srbije na turniru nakon Domovinskog rata, predvođen s nekoliko mladih reprezentativaca, ipak na kraju nije bio dorastao generaciji kadeta Rijeke kojoj ne prognoziraju zalud mnogi svjetlu budućnost. Odigrale su bijele nade izrazito zrelu natjecateljsku utakmicu, kao da u nogama imaju 30 seniorskih utakmica, te u končanici potpuno zasluženo slavile. Novosađani tijekom  80 minuta nisu uspjeli uputiti niti jedan ozbiljniji udarac prema riječkim vratima, a s druge strane bijeli su i bez svojeg prvog strijelca, ozlijeđenog Franka Kovačevića, kroz igru došli do nekoliko izrazitih prilika.

Utakmicu je obilježio Miroslav Iličić, mladi napadač svojevremeno priključen prvoj momčadi, triput je promašivao prije nego što je u 50. minuti izašao sam ispred Pilipovića i dobro odmjerenim lob-udarcem prevario vratara za konačnih 1:0. Seriju promašaja otvorio je u 4. minuti, kada nije najbolje reagirao izašavši ispred vratara. Ni u 30. minuti Iličić nije najbolje zahvatio loptu na Đukadinov ubačaj, za razliku od 47. minute kada je sve dobro napravio, ali je Pilipović odlično reagirao.  Kao i u dosadašnjem tijeku turnira ton igri Riječana davao je tercet veznjaka Šantek – Rilov – Čeliković (mladi reprezentativac BiH), a sigurnost stoperski par Mulac – Lebar.

Klinci Rijeke, igrači rođeni 2000. godine i mlađi, plasirali su se polufinale Turnira prijateljstva u Bjeljini. Momčad Zdravka Šimića sutra će za finale igrati protiv Sarajeva, a do sada je svladala Sutjesku (2:0) i Slobodu iz Tuzle (2:0) te odigrala bez pogodaka protiv OFK Beograda.

Riječane u sutrašnjem polufinalu u Kostreni od 18.30 sati očekuje suparnik iz skupine, Venezia, koja je, također na Krku, pomalo iznenađujuće, svladala Osijek 2:0. Talijansku momčad je teško prepoznati nakon visokog poraza od Rijeke u prvom kolu razigravanja po skupinama, kada ih je malo tko vidio u završnici turnira.

Drugi polufinalisti dobiveni su nakon identičnih četvrtfinalnih rezultata – 2:0. Dinamo je bio bolji od Spezije, a momčad Akademije iz Abuje od Žiline. Nigerijci i modri će svoj subotnji polufinale u Žuknici igrati od 16.30 sati.