foto KRAJ: Rijeka svladala Inter 2:1 s igračem manje od 37. minute

Mirko Antonio Čolak i Mario Pavelić/D. KOVAČEVIĆ
Objavljeno: 19. listopad 2018. u 17:31 2018-10-19T17:31:00+02:00

Bijeli su od 37. minute igrali bez isključenog Stjepana Lončara

ZAPREŠIĆ Nogometaši Rijeke svladali su Inter u Zaprešiću u prvoj utakmici 11. kola Prve HNL. Presudnima su se pokazala dva pogotka Mirka Antonia Čolaka, posebno drugi u nastavku utakmice za vodstvo 2:0. Bivši napadač Rijeke Theophillus Solomon uspio je tek smanjiti prednost gostiju koji su od 37. minute igrali s igračem manje. Dva žuta kartona zaradio je Stjepan Lončar. Igor Bišćan debitirao je pobjedom na klupi Riječana koji su ostvarili prvu pobjedu nakon šest sušnih kola.

90+3 minute: Kraj utakmice.

GOL!! Solomon je smanjio na 1:2 nakon udarca iz kuta.

78. minuta: Solomon je tukao s 12-13 metara i zamalo promašio okvir gola.

72. minuta: Šimunec je nakon udarca kuta glavom tukao s pet metara, a Pavelić nogom izvukao loptu s gol linije.

69. minuta: Prva izmjena u sastavu Rijeke, Alexander Gorgon je izašao iz igre i prepustio kapetansku traku Zoranu Kvržiću.

GOL!! Rijeka je u 63. minuti s igračem manje uvećala prednost. Pavičić je odradio većinu posla, a Čolak poslao loptu u nebranjenu mrežu.

61. minuta: Armada se prvi put oglasila, no samo da bi odala počast Blagi Zadri.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme

45+2 minute: Kraj prvoga poluvremena.

45+2 minute: Matej Vuk je promašio veliku priliku za Inter. Zamalo je promašio okvir gola.

37. minuta: Lončar je napravio bespotreban prekršaj nadomak gostujućeg kaznenog prostora i zaradio drugi žuti karton u razmaku od svega šest minuta.

30. minuta: Lončar je dobio je prvi žuti karton na utakmici.

GOL!! Mirko Antonio Čolak doveo je Rijeku u vodstvo u 11. minuti. Napadač Rijeke tukao je s 18 metara, lopta nekoga od domaćih braniča očešala i prevarila vratara Matkovića.

1. minuta: Počela je utakmica.

INTER - RIJEKA 1:2

Stadion ŠRC Zaprešić. Gledatelja: 600. Sudac: Mario Zebec (Varaždin). Strijelac: 0:1 Čolak (11'), 0:2 Čolak (63'), 1:2 Solomon (84'). Žuti kartoni: Šimunec, Mamut (Inter),  Lončar (Rijeka). Crveni karton: Lončar (37').

INTER: Matković, Muhar, J. Čeliković, Postonjski, Mamut (od 72' Solomon), I. Čeliković, Vukčević (od 58' Rak), Andrić, Šimunec, Bosec, Vuk (od 80' Ajayi).

RIJEKA: Sluga, Punčec, Čanađija, Žuta, Heber (od 88' Acosty), Čolak (od 90' Župarić), Pavelić, Gorgon (od 69' Kvržić), Pavičić, Escoval, Lončar.