Rijeka vs. Rudeš

KRAJ: Rijeka se lako obračunala s budućim drugoligašom koji je dobro prošao na Rujevici

Riječani su se nakon 36 dana vratili na Rujevicu u jednoj domaćoj utakmici/V. KARUZA

U prvoj današnjoj utakmici 13. kola Inter i Slaven Belupo odigrali su i Zaprešiću bez pogodaka.

RIJEKA Nogometaši Rijeke svladali su Rudeš u posljednjoj utakmici 13. kola Prve HNL. Bijeli su povratak na Rujevicu nakon 36 dana okrunili visokom i očekivanom pobjedom nad posljednjim Rudešom koji je na Rujevici zorno pokazao pokazao zašto ima samo dva boda na kontu. Rudeš već sada izgleda kao drugoligaš s trećeligaškom perspektivom. Zagrepčani su na kraju dobro prošli. Rijeka je po šansama trebala uvjerljive slaviti! Ova visoka pobjeda dodatno će napuniti samopouzdanje momčad Rijeke pred kojom je nakon stanke i poslije susjedskog derbija u Puli zahtjevan niz utakmica protiv vodećih momčadi koje će pokazati može li se ova momčad dignuti iz prvoligaškog prosjeka prema vrhu ljestvice.

90.+2 minute: Kraj utakmice.

GOL!! Puljić je na drugoj stativi dočekao ubačaj Pavičića i zabio peti riječki pogodak u 83. minuti.

GOL!! Heber u 70. minuti zabio na Puljićevu asistenciju i četvrti gol za bijele.

GOL!! Čolak je konačno iskoristio jednu od brojnih prilika. Zabio je s nekoliko metara na dodavanje Kvržića u 54. minuti utakmice.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici. Brojači su pokazali da je na tribinama 3428 gledatelja.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

GOL!! Rijeka je u 44. minuti stigla do drugoga pogotka. Heber je uspio ugurati loptu u mrežu kraj do tada maestralnog vratara gostiju. Riječani su u prvih 45 minuta imali 17 udaraca prema golu.

34. minuta: Rijeka je i nakon primljenog gola bolja momčad, ali Rudeš drži 1:1.

GOL!! Pantalon je okrenuo Escovala nakon ubačaja iz slobodnjak i iz okreta postigao pogodak za 1:1 u 28. minuti.

GOL!! Alexander Gorgon je doveo Rijeku u vodstvo s bijele točke u 19. minuti. Filipović je igrao rukom, a kapetan bijelih iskoristio najstrožu kaznu.

16. minuta: Novu priliku promašio je Čolak na dodavanje Hebera

14. minuta: Veliku priliku propustio je Heber, koji je na dodavanje Kvržića prebacio vrata s pet, šest metara.

5. minuta: Župarić je tukao glavom nakon kornera, a lopta se odbila od grede u travnjak. Suci su procjenili da lopta nije cijelim obujmom prešla gol liniju.

2. minuta: Tišinu oko travnjaka narušavaju tek zvuci Lovranske limene glazbe i povremeni povici navijača s tribinama. Na Armadinom sjeveru nema ni znakovlja riječke navijačke skupine.

1. minuta: Počela je utakmica na Rujevici, TV komentatori procjenili su da je na tribinama oko tisuću gledatelja. Čeka se službeni podatak.

RIJEKA – RUDEŠ 5:1

Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Gledatelja 3428. Sudac: Josip Lučić (Vinkovci). Strijelci: 1:0 Gorgon (19′-11m), 1:1 Pantalon (28′), 2:1 Heber (44′), 3:1 Čolak (54′), 4:1 Heber (70′), 5:1 Puljić (83′). Žuti karton: Filipović, Klepač (Rudeš).

RIJEKA: Sluga, Raspopović, Župarić, Escoval, Žuta, Pavičić, Lončar, Kvržić, Gorgon (od 78′ Capan), Heber (od 74′ Acosty), Čolak (od 66′ Puljić).

RUDEŠ: Banić, Filipović, Pantalon, Obanor, M. L. Vojković, Erick (od 90′ Sopić), Jukić, F. Vojković (od 73′ Petrović), Boršić, Mrkonjić, Falinski (od 59′ Klepač).

Utakmice 13. kola:

Lokomotiva – Istra 1961 1:0Gorica – Hajduk 1:1Osijek – Dinamo 0:2Inter – S. Belupo 0:0Rijeka – Rudeš 5:1

Dinamo 13 10 3 0 27:8 33

Lokomotiva 13 9 1 3 27:9 28

Osijek 13 7 3 3 25:13 24

Gorica 13 7 2 4 19:15 23

Rijeka 13 5 6 2 23:14 21

S. Belupo 13 2 7 4 15:19 13

Hajduk 13 2 7 4 15:20 13

Inter 13 3 2 8 17:30 11