Rijeka vs. Lokomotiva

KRAJ: Rijeka ponovo svladala Lokomotivu i zasjela na drugo mjesto

Heber/R. BRMALJ

Dva pogotka postigao je Brazilac Heber, a jedan Zoran Kvržić

RIJEKA Nogometaši Rijeke i Lokomotive od 15 sati na Rujevici otvaraju pretposljednje jesensko kolo Prve HNL. Riječani traže potvrdu nedavnog trijumfa u Kranjčevićevoj ulici i pobjedu vrijednu povratka na drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici gdje dugo nisu bili. Osim toga ovo je posljednja domaća utakmica i prilika da se igrači i trener Igor Bišćan oproste od domaće travnjaka i navijača na pravi način.

Stigli su sastavi. Onaj riječki nije doživio niti jednu promjenu. Trener Igor Bišćan izveo je standardnu jedanestorku. Njegov kolega Tomić je napravio nekoliko promjena, osim na vratima (Grbić) najveća promjena dogodila se u vršku napada gdje će zaigrati dvojica klasičnih napadača – Krstanović i Radonjić.

87. minuta: Dobar pokušaj Krstanovića, Sluga je odbio loptu u korner.

GOL!! Heber je postigao svoj drugi, a treći riječki pogodak u 77. minuti. Sjajnu akciju zaključio je udarcem iskosa, lopta se od vratnice odbila u mrežu za 3:0.

73. minuta: Prilika za treći pogodak Riječana, ali vratar Grbić sjajno je obranio udarac Čolaka.

GOL!! Riječani su osvojili loptu visokim presingom, Grbić je odbio Čolakova udarac, a Kvržić odbijanac zakucao iskosa u mrežu u 60. minuti za 2:0.

50. minuta: Lopta se sretno odbila do samoga Hebera na vrhu peterca čiji udarac glavom sjajno brani Grbić.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici.

45.+1 minuta: Kraj prvoga poluvremena u kojem je Rijeka bila osjetno bolja momčad i potpuno zasluženo stigla do vodstva.

38. minuta: Prva prilika za goste. Sluga je  odbio nezgodan udarac Radonjića.

33. minuta: Prilika za Rijeku, Grbić brani pokušaj Gorgona.

GOL!! Rijeka je povela pogotkom Hebera. Kvržić je izveo slobodan udarac, a Heber natrčao na prvu vratnicu i glavom skrenuo loptu kraj ukopanog Grbića.

1. minuta: Počela je utakmica na Rujevici. TV komentatori procjenjuju da je na tribinama između 2500 i 3000 gledatelja. Točna brojka bit će poznata na poluvremenu kada će objaviti službeni broj gledatelja na tribinama.

RIJEKA – LOKOMOTIVA 3:0

Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Gledatelja: 4057 . Sudac: Igor Pajač (Zelina). Strijelci: 1:0 Heber (13′), 2:0 Kvržić (60′), 3:0 Heber (77′). Žuti kartoni: Heber, Punčec (Rijeka), Drožđek, Kolinger, Lecjaks (Lokomotiva).

RIJEKA: Sluga, Punčec, Kvržić, Žuta, Heber (od 89′ Acosty), Župarić, Čolak, Gorgon (67′ Grahovac), Pavičić, Raspopović, Lončar (od 89′ Čanađija).

LOKOMOTIVA: Grbić, Datković, Lecjaks (od 49′ Hujber), Halilović (od 68′ Krajinović), Radonjić, Drožđek, Mlinar, Kolinger, Kastrati (od 76′ Božić), Karačić, Krstanović.

Utakmice 17. kola:

Rijeka – Lokomotiva 3:0Hajduk – Istra 1961 sub 17.30Inter – Dinamo ned 15Gorica – Osijek ned 17Rudeš – S. Belupo pon 18

Dinamo 16 12 3 1 29:9 39

Rijeka 17 9 6 2 31:16 33

Lokomotiva 17 9 3 5 30:16 30

Osijek 16 8 4 4 30:17 28

Gorica 16 8 2 6 20:18 26

Hajduk 16 4 8 4 24:23 20

Inter 16 5 2 9 20:33 17

S. Belupo 16 2 9 5 18:24 15