Serie A

Jurić debitirao pobjedom na klupi Genoe

Reuters

Reuters

Hrvatski nogometni stručnjak Ivan Jurić debitrao je na klupi Genoe u Serie A pobjedom protiv Cagliarija 3-1.

Premda su gosti poveli 1-0, Jurućeva momčad je s tri gola u zadnjih 12 minuta okrenula rezultat i ostvarila pobjedu. Jurić je prošle sezone na klupi Crotonea izborio plasman u elitni razred talijanskog nogometa, a ovoga ljeta je preuzeo Genou, klub u kojem je igrao četiri godine i tamo 2010. zaključio karijeru.

Gosti su poveli u 66. minuti preko Marca Borriella, no domaćin je okrenuo rezultat golovima Oliviera Ntcham u 78. minuti, Diega Laxalta minutu kasnije i Luce Rigonija u 88. minuti. Za goste je od 82. minute igrao hrvatski nogometaš Marko Pajač.

Inter je ušao u sezonu gostujućim porazom kod Chieva 0-2. Pobjedu domaćinu donio je Valter Birsa golovima u 49. i 81. minuti. Ivan Perišić je za Inter zaigrao posljednjih pola sata susreta, a Marcelo Brozović je ušao u igru u 70. minuti.

Interov gradski suparnik Milan je u dramatičnom dvoboju pobijedio Torino 3-2 nakon što su gosti u šestoj minuti sudačke nadoknade promašili jedanaesterac. Tragičar utakmice je postao Andrea Belotti. Za Milan je sjajnu utakmicu odigrao Carlos Bacca postigavši sva tri gola (38, 50, 62-11m), dok su golove za goste zabili Andrea Belotti (48) i Daniele Baselli (90+1).

Napoli je na gostovanju kod Pescare odigrao 2-2 nakon što je poslije prvog poluvremena gubio 0-2. Pescara je vodila golovima Ahmeda Benalija (8) i Gianluce Caprarija (35), a izjednačio je Dries Mertens (60, 63). Dario Župarić je za domaćine igrao posljednjih 20 minuta, dok Ivan Strinić nije nastupio za goste.

U ‘ljepotici’ kola Lazio je na gostovanju pobijedio Atalantu 4-3.

REZULTATI:Milan – Torino    3-2 (Bacca 38,50,62-11m / Belotti 48, Baselli 90+1)Bologna – Crotone   1-0 (Destro 86)Atalanta – Lazio   3-4 (Kessie 63,67, Petagna 90+1 / Immobile 15, Hoedt 20, Lombardi 33, Cataldi 89)Chievo – Inter    2-0 (Birsa 49,81)Empoli – Sampdoria  0-1 (Muriel 37)Genoa – Cagliari   3-1 (Ntcham 78, Laxalt 79, Rigoni 88 / Borriello 66)Palermo – Sassuolo  0-1 (Berardi 31-11m)Pescara – Napoli   2-2 (Benali 8, Caprari 35 / Mertens 60, 63)Milan – Torino    3-2 (Bacca 38,50,62-11m / Belotti 48, Baselli 90+1)U subotu:Juventus – Fiorentina 2-1 (Khedira 37, Higuain 75 / KALINIĆ 70)Roma – Udinese    4-0 (Perotti 65-11m,75.11m, Džeko 82, Salah 84)