Serie A

Inter poražen na San Siru od Siene, Milan na gostovanju u Udinama

Autor: HINA
Objavljeno: 23. rujna 2012. u 23:01

Na ljestvici vodi Juventus sa 12 bodova, Napoli ima 10, a Lazio i Sampdorija po devet bodova. Inter je šesti sa šest bodova, dok je Milan na 15. mjestu sa tri boda što je najgori start Milana u sezonu u posljednjih 80 godina.

U posljednjem susretu četvrtog kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa je u Rimu pobijedila Lazio 1:0, a pogodak odluke zabio je Borriello u 79. minuti utakmice.

Današnje oglede obilježili su porazi Intera i Milana. Inter je na San Siru izgubio od Siene 0:2, dok je Milan poražen na gostovanju kod Udinesea 1:2. Golove za prvu pobjedu Sienu ove sezone postigli su Simone Vergassola (73) i Francesco Valiani (90). U redovima Intera posljednjih pet minuta dobio je bivši napadač Hajduka Marko Livaja.

Milan je na stadionu Friuli osim bodova ostao i bez dvojice isključenih igrača – u 66. minuti je isključen Christian Zapata, a u 82. Kevin-Prince Boateng. Golove za domaćine zabili su Mathias Ranégie (40) i Antonio Di Natale (68-11m), a za Milan je strijelac bio Stephan El Shaarawy (54).

Bologna i Pescara su odigrale 1:1, a za goste je cijeli susret odigrao Ante Vukušić. Atalanta je dobila Palermo 1:0, a Igor Budan nije igrao za goste.

Utakmica Cagliari – Roma je otkazana nakon što je klub odbio poslušati naputak lokalnih vlasti i organizirati utakmicu iza zatvorenih vrata. Serie A je na svojim stranicama potvrdila da je gradsko vijeće Cagliarija naredilo da se utakmica odgodi nakon sinoćnjeg sastanka. Cagliari se preselio na stadion Is Arenas na rubu grada, ali su lokalne vlasti početkom tjedna objavile da stadion nije spreman da ugosti utakmice prve lige. Međutim, u nedjelju je Cagliari objavio priopćenje na svojim stranicama kojim poziva svoje navijače da dođu na utakmicu jer klub smatrao da je stadion spreman.

Na ljestvici vodi Juventus  sa 12 bodova, Napoli ima 10, a Lazio i Sampdorija po devet bodova. Inter je šesti sa šest bodova, dok je Milan na 15. mjestu sa tri boda što je najgori start Milana u sezonu u posljednjih 80 godina.