Engleska liga

Hull City ispao, Leicester City pobijedio, Kramarićev pogodak

Andrej Kramarić / Reuters

LONDON  Nogometaši Hull Citya ispali su iz Premijerlige, a hrvatski napadač Andrej Kramarić sezonu je okončao pogotkom za Leicester City u zadnjem kolu Engleske lige.

Hull City je odigrao 0-0 kod kuće s Manchester Unitedom, te se pridružio Burnleyu i Queens Park Rangersima, koji su ranije ispali iz elitnog društva.

Hullu je protiv Uniteda igrala samo pobjeda do koje nakraju nisu stigli, a i da jesu ne bi im puno značila jer je izravni konkurent Newcastle s 2-0 pobijedio West Ham i osigurao ostanak. Za Hull City je cijelu utakmicu odigrao Nikica Jelavić, a United je od 59. minute igrao bez isključenoga Fellainija.

Kramarić je sezonu okončao zgoditkom i to posljednjim, petim u 86. minuti u velikoj domaćoj pobjedi Leicester Citya nad QPR (5-1). Kramarić je ušao u igru u 65. minuti

Liverpool je bez Dejana Lovrena doživio pravu katastrofu (1-6) kod Stoke Citya, no Redsi su uspjeli zadržati šesto mjesto jer je Southampton izgubio kod Manchester Citya (0-2). Liverpool je već u prvom poluvremenu primio čak pet golova, a šesti im je zabio njihov bivši napadač Peter Crouch, dok je u zadnjoj utakmici za slavni klub pogodak postigao Steven Gerard. Do Europe je došao i Tottenham pobjedom kod Evertona, a jedini pogodak polučio je Harry Kane.

Prvak Chelsea je kod kuće s 3-1 pobijedio Sunderland, a na zadnjoj utakmici za »Plave« ozlijedio se Didier Drogba.

Sljedeće sezone će u Premijerligi igrati Bournemouth i Watford, te bolji iz dvoboja Middlesbrougha i Norwicha.

Stoke City   6 Mame Biram Diouf 22,26, Jonathan Walters 30, Charlie Adam 41, Steven N’Zonzi 45, Peter Crouch 86