Prijateljska utakmica

foto Hrvatska svladala Jordan 2:1 na Rujevici, Engleska dobila Španjolsku 3:2

Domagoj Vida zabija pogodak/V. KARUZA
Objavljeno: 15. listopad 2018. u 20:21 2018-10-15T20:21:00+02:00

Domagoj Vida i Matej Mitrović zabili za Hrvatsku glavom nakon kornera, odnosno slobodnog udarca

RIJEKA Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je Jordan u prijateljskoj utakmici odigranoj na Rujevici. Sva tri pogotka postignuta su nakon prekida. Domagoj Vida i Matej Mitrović poentirali su glavom nakon kornera, odnosno slobodno udarca za Hrvatsku, a Faisal je pak iznenadio Livakovića izravno iz slobodnog udarca za konačnih 2:1. Utakmica odigrana u revijalnom tonu poslužila je navijačima da pozdrave dio srebrnih junaka iz Rusije. Do Rujevice je sigurno doprla i informacija iz Seville gdje je Engleska u Ligi nacija svladala Španjolsku 3:2. Hrvatska je tako ostala posljednja u skupini s jednim osvojenim bodom.

90. minuta: Kraj utakmice na Rujevici.

GOL!! Faisal je u 74. minuti iznenadio Livakovića iz slobodnog udarca za 2:1.

GOL!! Rog je izveo slobodan udarac, a Matej Mitrović glavom pogodio u 63. minuti za 2:0.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

GOL!! Englezi vode protiv Španjolske 1:0.

GOL!! Rog je izveo udarac iz kuta, a Vida glavom načeo mrežu Jordana u 24. minuti.

1. minuta: Počela je utakmica.

HRVATSKA - JORDAN 2:1

Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Gledatelja: 4820. Sudac: Sandor Szabo (Mađarska). Strijelci: 1:0 Vida (24'), 2:0 Mitrović (63'), 2:1 Faisal (74'). Žuti kartoni: Rog, Jedvaj, Bartolec (Hrvatska), Al Samrieh, Khattab, (Jordan).

HRVATSKA: Livaković, Bartolec (od 63' Jedvaj), Lovren (od 46' Mitrović), Vida, Milić (od 46' Pivarić), Rog, Badelj (od 46' Bradarić), Pašalić, Kramarić (od 46' Santini), Rebić (od 63' Livaja), Pjaca.

JORDAN: Yassen, Khattab, Marie, Alarab, Shillbaya, Bani Attiah, Al Samireh (od 63' Murjan), Bakheet, Al Qara (od 63' Faisal), Al Mardi (od 72' Al Rawashdeh), Al Taammari (od 90' Rateb).