Prijateljska utakmca

Hrvatska remijem protiv europskih prvaka otvorila novo poglavlje nakon ruskog srebra

P. N.

Hrvatska je povela u Faru

U 35. minuti iz igre je zbog ozljede (Kalinić ga je nespretno zakačio kopačkom po ruci) morao Domagoj Vida.

FARO Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je 1:1 u prvoj utakmici nakon osvajanja svjetskog srebra u Rusiji. Kockasti su bez Vedrana Ćorluke, Marija Mandžukića i Danijela Subašića, koji su se oprostili od igranja za nacionalnu vrstu, Ivana Rakitića, koji će se priključiti naknadno, te Dejana Lovrena, Ante Rebića, Andreja Kramarića i Ivana Strinića, koji imaju zdrastvenih problema, remizirali u prijateljskom susretu protiv aktualnih europski prvaka Portugalaca pred njihovim navijačima u Farou. Budući da ni Portugalci nisu bili kompletni teško je donijeti neke opipljive ocjene vrijednosti ove pričuvne selekcije Hrvatske, iako, pozitivan rezultat je uvijek dobar pokazatelj, posebno uoči prvoga nastupa u Ligi nacija protiv Španjolske u utorak u Elcheu. Izbornika Zlatka Dalića nakon ove utakmice najviše može zabrinuti ozljeda Domagoja Vide koji je u prvom poluvremenu mora iz igre nakon što ga je nespretno kopačkom po ruci zahvatio vratar Kalinić.

90.+4 minute: Kraj utakmice.

78. minuta: Martins je tukao iskosa, a Milić je skrenuo u dalju vratnicu nemoćnog Kalinića. Sreća je uz Hrvatsku.

63. minuta: Još jedna promjena. Čop je ušao u igru umjesto strijelca Perišića.

56. minuta: Nova promjena u sastavu Hrvatske. Izašao je Modrić, ušao Pašalić.

45.+3 minute: Nakon tri minute sudačke nadoknade završilo je prvo poluvrijeme.

42. minuta: Kovačić je požutio.

35. minuta: Vida je morao iz igre zbog ozljede, ušao je Jedvaj. Braniča Hrvatske nespretno je kopačkom po ruci zahvatio vratar Kalinić.

GOL!! Pepe je bio najviši u hrvatskom kaznenom prostoru i glavom nakon slobodnog udarca poravnao na 1:1 u 32. minuti.

30. minuta: Žuti karton za Perišića.

GOL!! Ivan Perišić zakucao je loptu u mrežu. Hrvatska je povela u 18. minuti.

11. minuta: Kockasti su uzvratili preko Kovačića i Badelja. Kovačićev pokušaj vratar Patricio izvukao je u korner, a Badeljov je završio zamalo kraj gola.

10. minuta: Bruma je ispremješao hrvatsku obranu, tukao, a Kalinić sjajno reagirao.

1. minuta: Počela je utakmica.

PORTUGAL – HRVATSKA 1:1

Stadion Algavre. Gledatelja: 25.000. Sudac: Estrada (Španjolska). Strijelac: 0:1 Perišić (18′), 1:1 Pepe (32′). Žuti karton: W. Carwalho (Portugal), Perišić, Kovačić (Hrvatska).

PORTUGAL: Patricio – Cancelao, Pepe, Dias, Mario Rui – Neves (od 86′ Sanches), W. Carvalho (od 82′ Oliveira) – Pizzi (od 62′ Fernandes), Bruma (od 69′ Lopes), B. Silva (od 46′ Martins) – A. Silva.

HRVATSKA: L. Kalinić – Vrsaljko (od 46′ Milić), Vida (od 35′ Jedvaj), Mitrović, Barišić – Kovačić, Badelj – Pjaca (od 72′ Rog), Modrić (od 56′ Pašalić), Perišić (od 63′ Čop) – Livaja (od 57′ Santini).