Hrvatska vs. Slovačka

Hrvatska je svladala Slovačku i potvrdila plasman na još jedno veliko nogometno natjecanje

Siniša Čaleta Car, Dino Perić i Bruno Petković/D. ŠKOMRLJ

RIJEKA Hrvatskoj uoči utakmice protiv Slovačke na Rujevici treba još bod za plasman na EURO. Eventualni poraz može Hrvatsku gurnuti i na treću poziciju, čime bi ostala bez plasmana na EURO i kroz dodatne kvalikacije.

Foto Marko Gracin

Naime, Slovaci poslije utakmice u Rijeci još imaju susret protiv Azerbajdžana, a Mađari u posljednjem kolu igraju protiv Velšana u Cardiffu. Jasno, pod uvjetom da Mađari ne svladaju Velšane u Cardiffu ne mogu prestići Hrvatsku pa je to jedina varijanta po kojoj “kockastima” nije nužan bod protiv Slovaka.

Foto Damir Škomrlj

Hrvatska do EURO-a može i kroz play off Lige nacija. Hrvatska će izboriti play-off pod uvjetom da se najmanje pet reprezentacija bolje plasiranih u Ligi nacija izravno kroz kvalifikacije plasira na prvenstvo.

To je već dovoljno da Hrvatska ima zajamčeno mjesto u play-offu.

Čekamo službene sastave.

Foto Roni Brmalj

Stigli su sastavi. Nema nikakvih promjena u obje momčadi u odnosu na ono što se očekivalo. Zlatko Dalić se odlučio na stoperski par Ćaleta-Car – Perić, lijevo igra Barišić, desno Jedvaj, a u vršku napada – Bruno Petković.

90. minuta: Kraj utakmice.

GOL!!! Ivan Perišić je zabio za 3:1.

66. minuta: Mak je zaradio drugi žuti, Slovačka je ostala s igračem manje.

GOL!! Bruno Petković je u 60. minuti glavom pogodio za 2:1 i preokret Hrvatske.

GOL!! Nikola Vlašić je poravnao j 56. minuti!

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

44. minuta: Petković je zamalo zakasnio na ubačaj Jedvaja.

39. minuta: Nova sjajna rekacija Dubravke, tukao je Petković.

36. minuta: Perišić je glavom s nekolikom metara propustio poravnati rezultat. Dubravka je sjajno reagirao.

GOL!! Boženik je na ubačaj Lobotke doveo Slovačku u vodstvo u 33. minuti utakmice. Loša reakcija hrvatske uže obrane.

30. minuta: Pekarik je iskosa izašao ispred Livakovića koji je pravovremeno istrčao i odbio udarac.

26. minuta: Vlašić je glavom protegnuo Dubravku za novi udarac iz kuta.

25. minuta: Prva dobra prilika za Hrvatsku, no Brozović je loše zahvatio loptu s vrha šesnaesterca i poslao je kraj gola. Hrvatska je počela dizati ritam utakmice.

21. minuta: Ćaleta-Car je tukao glavom nakon kornera, ali ravno u vratara.

13. minuta: Ćaleta-Car je rano požutio.

1. minuta: Počela je utakmica na Rujevici.

HRVATSKA – SLOVAČKA 3:1

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 8000. Sudac Clement Turpin (Francuska). Strijelci: 0:1 Boženik (33′), 1:1 Vlašić (56′), 2:1 Petković (60′), 3:1 Perišić (73′). Žuti kartoni: Ćaleta-Car, Rebić (Hrvatska), Mak (Slovačka). Crveni karton: Mak (66′).

HRVATSKA: Livaković, Jedvaj, Ćaleta-Car, Perić, Barišić, Brozović, Modrić, Rebić, Vlašić (od 74′ Kovačić), Perišić (od 82′ Oršić), Petković.

SLOVAČKA: Dubravka, Pekarik, Škriniar, Vavro, Hancko, Kucka, Lobotka, Hamšik, Rusnak, Boženik, Mak.

Hrvatska – Slovačka       3:1

Azerbajdžan – Wales       0:2

Hrvatska       8       5       2       1       17:7       17

Mađarska       7       4       0       3       8:9       12

Wales       7       3       2       2       8:6       11

Slovačka       7       3       1       3       11:11       10