Četvrta HNL

Halubjan doživio novi poraz istekom jeseni

P. N.

Detalj s utakmice Halubjan i Cres/Foto S. DRECHSLER

VIŠKOVO Utakmica 15. kola: Halubjan – Cres 0:2 (0:2). Gledatelja: 100. Sudac: Mauricio Ušić (Pula) – 6,5. Pomoćnici: Vasiljević (Valbandon) i Smrtić (Pula). Strijelci: 0:1 Cianci (25′), 0:2 Kučinić (45′). Žuti kartoni: Zubović, Kučinić (Cres).

HALUBJAN: Kukić 5 (od 46′ Kurzer Stojinović –), Bilić 5,5, Bencek 5,5, Katić 5,5, Kinkela 6,5, Hrgović 5,5, Brnčić 5,5 (od 86′ Katalinić –), Kovačić 5,5, Miočić 5,5 (od 77′ Begić –), Majetić 6 (od 69′ Kovačić), Kovčalija 6.

CRES: Zmajla 6,5, Bećar 6 (od 66′ Alšić –, od 81′ Mravić –), Baždarić 6, Nikolić 6, Turkalj 6, Šain 6 (od 60′ T. Zubović 6), Žarić 6, K. Zubović 6, Crnovršanin 6, Cianci 7, Kučinić 7.

Ono čega su se na Brnasima pribojavali dogodilo se. »Halubjan« je na kraju polusezone ostao bez ijedne pobjede te sa samo dva remija! Ne pamti se takva siromašna jesen Viškovljana… Posljednji u nizu, 13. poraz domaćima su nanijeli Cresani koji su već u prvom poluvremenu prelomili utakmicu. U nastavku »crveni« su se probudili, bili ravnopravni i na trenutak bolji suparnik no bez prave nagrade. Gosti su poveli golom Kristijana Ciancija koji je iskosa »provukao« loptu ispod vratara Karla Kukića koji je mohgao i bolje intervenirati, dok je matni potez »Halubjanu« zadao nekadašnji Halubjan Matej Kučinić nakon solo prodora u posljednjoj minuti prvog poluvremena.U drugom dijelu »Halubjan« je imao čak i bolje prigode, u 50. minuti Luka Majetić je iskosa tukao malo kraj vratnice, a u 88. Ivan Kinkela pogodio gredu. No, domaći kao da su se zamjerili lopti, ove sezone. (D. F.)

REZULTATI 15. KOLA

MLADOST – BUJE 1:3PAZINKA – BORAC 1:0NEHAJ – ROVINJ 1:0HALUBJAN – CRES 0:2CRIKVENICA – VINODOL 1:2ULJANIK – RUDAR 1:0NAPRIJED – OTOČAC 3:1VIHOR – GROBNIČAN 13.30 sati Grobničan 14 12 1 1 44:17 37Pazinka 15 8 5 2 29:12 29Borac 15 8 4 3 19:12 28Nehaj 15 7 5 3 26:14 26Vinodol 15 7 5 3 22:17 26Otočac 15 7 3 5 18:19 24Naprijed 15 6 4 5 27:23 22Rovinj 15 6 3 6 19:18 21Buje 15 5 5 5 23:19 20Cres 15 6 2 7 20:25 20Mladost 15 5 4 6 21:24 19Rudar 15 4 5 6 19:25 17Uljanik 15 4 4 7 16:20 16Crikvenica 15 4 3 8 18:27 15Vihor 14 2 1 11 16:36 7Halubjan 15 0 2 13 10:39 2

SLJEDEĆE KOLO (proljeće 2019.): Buje – Otočac, Naprijed – Rudar, Uljanik – Grobničan, Vihor – Vinodol, Crikvenica – Cres, Halubjan – Rovinj, Nehaj – Borac, Pazinka – Mladost.

PAZINKA – BORAC 1:0

PAZIN Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac) 6,5. Pomoćnici: Šušnjar (Rupa) i Mavrlja (Rijeka). Strijelac: 1:0 Pavlović (73′). Žuti kartoni: Krnjus, Mendiković (Pazinka), Razmilić, Ivančić, Slavujević, Pribanić (Borac). Crveni karton: Dukađin (28′ – drugi žuti).

PAZINKA: Beblek 6,5, Pinčan 6,5, Zgrablić 6,5, Ivetić 6,5 (od 70′ Badrov 6,5), Matika 6,5, Ivetac 6, I. Lepinjica 6,5 (od 89′ Kurelović – ), Erik 6, M. Lepinjica 6 (od 88′ Krnjus –), Rabar 6,5 (od 90′ Delšeno –), Maružin 6 (od 65′ Pavlović 6,5).

BORAC: Ćućić 6,5, Tomiek 6,5, Slavujević 6, Grbac 6, Dukađin 5,5, Pribanić 6,5 (od 85′ Stanišić –), Tkalčec 5,5 (od 46′ Grdinić 6), Ivančić 6, Razmilić 6 (od 46′ Kauzlarić 6), Omerović 6, Špehar 5,5 (od 46′ Franko 6,5).

Nogometaši Pazinke su po blatnjavom i teškom terenu za igru, nakon silnih propuštenih prilika, golom Nenada Pavlovića minimalno, ali potpuno zasluženo svladali momčad Borca u derbiju posljednjeg kola prvoga dijela. Zahvaljujući osvojenim bodovima okončali su jesen na drugom mjestu, preskočivši upravo jučerašnje protivnike iz Bakra. Usprkos spomenutim uvjetima, odigrali su domaći nogometaši vrlo dobar susret u kojem su sat vremena imali igrača više, budući da je gostujuća pričljivost i neopreznost u startovima rezultirala crvenim kartonom Dukađina još u 28. minuti. No, to ne umanjuje pobjedu, osmu u prvenstvu pazinskih plavih, koji su u susretu pokazali puno više od protivnika i tako na najbolji način započeli tjedan u kojem će klub iz srca Istre proslaviti 70. rođendan.

Već u prvom napadu gosti su zaprijetili preko Špehara, koji je dobro odapeo s 18 metara i tek za koji centimetar promašio okvir pazinskog gola. Par minuta kasnije Dukađin se našao u izglednoj šansi, ali je promašio ubačenu loptu s desne strane.

Pazinka je u 13. minuti opasno zaprijetila preko Marka Lepinjice koji se našao sam na deset metara od gola, ali je tukao ravno u dobro postavljenog Ćućića. Rasla je nakon toga premoć domaćeg sastava na što su protivnici odgovorili s puno nervoze i prigovaranja sucu te prekršaja pa su čak četvorica do 25. minute završila u bilježnici glavnog suca Kukuljana. Takvo je ponašanje kulminiralo u 28. minuti kada je Dukađin i drugi put požutio, nakon neopreznog starta te je opravdano poslan prije vremena pod tuš.

Nakon deset minuta nastavka sijevnula je domaća kontra koju je završio Igor Lepinjica opasnim udarcem s 15 metara koji je završio tik pored gola. Polovicom drugog dijela krenula je potpuna opsada gola gostiju iz Bakra, da bi u 73. minuti Nenad Pavlović sve materijalizirao kada je pospremio odbijenu loptu od okvira za zasluženo vodstvo Pazinke – 1:0. Propustili su do kraja Rabar, a potom Pavlović i Igor Lepinjica potvrditi domaću pobjedu, iz vrlo izglednih prilika. (M. P.)

NEHAJ – ROVINJ 1:0

SENJ Igralište Nehaja. Gledatelja: 50. Sudac: Mario Lulić. Pomoćnici: Žižić-Gušo i Šimatović (svi Gospić). Strijelac: 1:0 Baričević (43′-11m). Žuti kartoni: Rubčić, Hajdini (Nehaj), Vidan, Hoxha (Rovinj).

NEHAJ: Baričević, Pejanović (od 84′ Tomljanović), Prizmić, Prpić, Tomac (od 60′ Ajdini), Hajdini, Vukelić (od 73′ Lagumdžija), Prizmić (od 90′ Svast), Filipović, Rubčić, Hodak.

ROVINJ: Starčić, Vidan, K. Karlović, Rojnić, Matošević, Kazalac, Batelić, M. Karlović, Hoxha, Prgić, Stojanov.

CRIKVENICA – VINODOL 1:2

CRIKVENICA Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Bundčić (Poreč). Pomoćnici: Bezelj i Oroz (oba Pula). Strijelci: 0:1 A. Petrović (27′), 1:1 Butorac (30′), 1:2 Buljat (64′). Žuti kartoni: Vukelić, Prpić, Merle (Crikvenica), Lopac, Lenac, T. Petrinović, A. Petrović, Tomić (Vinodol).

CRIKVENICA: Stipanov, L. Petrović (od 63′ Knežević), Svetić, E. Petrović, Vukelić, Prpić, Merle, Pašuld (od 81′ Kuna), Nemetz, Butorac, Mijolović.

VINODOL: Godinić, Smolčić, Lenac, Tomić, A. Petrović, T. Petrinović (od 79′ Vidović), Lopac (od 75′ A. Petrinović), Tonković, Begić (od 90′ Košuljandić), Preni (od 51′ Uremović), Buljat.

NAPRIJED – OTOČAC 3:1

HRELJIN Igralište Lonja. Gledatelja: 70. Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo). Pomoćnici: Jelenčić (Kastav) i Pejkunović (Kožljak). Strijelci: 0:1 Krznarić (12′), 1:1 Blašković (32′), 2:1 Žarković (39′), 3:1Štimac (75′-11m). Žuti kartoni: Lončar (Naprijed), Kostelac, Sladović, Vuković, Tonković, Draženović, Orešković, Ostović. Crveni kartoni: Bogdanić (21′ – grubi start), Krznarić (60′ – vrijeđanje suca).

NAPRIJED: Ciani, Brnja (od 58′ Sablić), Čop, Udović (od 77′ Rukavina), Štimac, Blašković, Tarle (od 46′ Radan), Lukačić (od 82′ Prpić), Aščić (od 46′ Lončar), Žarković, Ende.

OTOČAC: Krznarić, Kostelac (od 75′ M. Smolčić), Draženović, J. Smolčić, Banić, Tonković, Ostović (od 77′ Špoljarić), Bogdanić, Vuković (od 69′ Tomaić), Krznarić (od 58′ Ostović), Sladović (od 46′ Orešković).