Hrvatski Kup

Hajduk svladao Solin, Lokomotiva slavila kod Vinogradara

Foto Igor Soban/PIXSELL

SOLIN/MLADINA Hajduk je preokretom došao do 2-1 pobjede nad drugoligašem Solinom, a istim je rezultatom i Lokomotiva slavila kod Vinogradara u Mladini pa su se favorizirani prvoligaši ipak probili u četvrtfinale hrvatskog Kupa.

Solin je pred svojim navijačima poveo u 15. minuti pogotkom Marija Jelavića te držao prednost sve do 64. minute kad je izjednačio Ante Erceg. Pogodak vrijedan prolaza među osam najboljih momčadi u Kupu za Hajduk je postigao Mađar Marko Futacs iz kaznenog udarca.

I Lokomotiva je okrenula zaostatak od jednog pogotka. Vinogradar je poveo u 33. minuti, ali je već dvije minute poslije izjednačio je Mirko Marić. Pobjedu Lokomotivi donio je Lovro Majer pogotkom u 69. minuti.

U 17 sati na rasporedu su preostale dvije utakmice u kojima je Inter domaćin Cibaliji, a Šibenik ugošćuje Osijek.