Prva HNL

Hajduk svladao Inter, osigurao drugo mjesto

NL arhiva

NL arhiva

U dvoboju 20. kola Prve HNL u Splitu je Hajduk pobijedio zaprešićkog Intera s 5-0 (0-0)

SPLIT U dvoboju 20. kola Prve HNL u Splitu je Hajduk pobijedio zaprešićkog Intera s 5-0 (0-0) i osigurao drugo mjesto uoči zimske stanke.

Hajduk je nanio težak poraz inače vrlo čvrstoj momčadi iz Zaprešića, no treba istaći da je svih pet golova palo u drugom dijelu nakon posve nezanimljivog prvog poluvremena.

Mrežu Zaprešićana načeo je u 48. minuti Frank Ohandza koji je nakon povratne lopte Kožulja neobranjivo pogodio sami kut. Ohandza je bio asistent Ahmedu Saidu u 56. minuti, kada je Ganac izbio sam ispred vratara gostiju i lako zabio.

U 67. minuti Ante Erceg se najbolje snalazi nakon odbijene lopte i volejem podiže prednost na 3-0.

Portugalac Hugo Almeida u 70. minuti pogađa vratnicu, a u 75. minuti Erceg postiže svoj drugi gol preciznim udarcem s desetak metara. Almeida se upisuje u strijelce četiri minute kasnije kada Portugalac nakon kornera skače najviše i glavom postiže svoj treći prvenstveni gol otkako je u Hajduku.

Utakmicu na Poljudu pratilo je oko 7.000 gledatelja, a sudio je Ivan Vučković iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Ohandza (48), 2-0 Said (56), 3-0 Erceg (67) , 4-0 Erceg (75), 5-0 Almeida (79)