Prva HNL

Hajduk svladao Belupo i stigao na treće mjesto, Gorica bolja od Istre 1961

SPLIT U dvoboju 33. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka pobijedili Slaven Belupa s 2-0 (0-0) i skočili na treće mjesto.

Splitski sastav je stigao do važne pobjede u borbi za plasman u Europi, a trijumf protiv žilavih Koprivničanaca osiguran je tek u drugom poluvremenu.

Hajduk je vrlo loše odigrao prvo poluvrijeme, a vratar Posavec je u dva navrata obranio izgledne prilike napadača koprivničke momčadi. Splićani su zaigrali puno bolje u drugom dijelu i poveli u 51. minuti kada je na odbijenu loptu iskosa s ruba kaznenog prostora naletio Libanonac Bassel Jradi i pogodio »malu mrežicu« suprotnog kuta vrata. Na 2-0 povećao je Brazilac Jairo u 66. minuti na asistenciju Caktaša.

Hajduk je s pobjedom skočio na treće mjesto s 56 bodova, tri više od Osijeka i Gorice, dok je Slaven ostao sedmi s 32 boda.

Pred 15000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Vučković iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Jradi (51) 2-0 Jairo (66).

U drugom susretu 33. kola odigranom ovoga petka Gorica je pred svojim navijačima svladali Istru 1961 4:1. Puljani su ostali s igračem manje u 23. minuti kada je izravni crveni karton dobio Markus Pavić. Gosti, koji se bore za ostanak, nisu se predavali, pa je u 31. minuti Ganac Obeng Regan iskosa s desetak metara precizno pogodio same rašlje za neočekivano vodstvo Istre. Gorica je izjednačila u 60. minuti kada je Senegalac Cherif N’Diaye iz blizine pogodio mrežu. U 71. minuti uslijedio je preokret jer je mladi Matija Dvorneković zabio za 2-1 udarcem s pet metara pod gredu nakon što je N’Diaye pogodio vratnicu. Na 3-1 povećava Poljak Lukasz Zwolinski na dodavanje Lovrića u 80. minuti, a tri minute kasnije Nigerijac Musa Mohammed udarcem s 30-tak metara šalje loptu u rašlje gostiju za 4-1.

Pred 1500 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 0-1 Obeng Regan (31), 1-1 N’Diaye (60), 2-1 Dvorneković (71), 3-1 Zwolinski (80), 4-1 Muhammed (83)

Crveni karton: Pavić (Istra, 23)