30. kolo HNL-a

Hajduk i Lokomotiva slavili, Cibalija i Inter neriješeno. Na ljestvici Rijeka uvjerljivo prva

snimio Roni Brmalj

Hajduk je lako pobijedio gradskog rivala - RNK Split, Inter i Cibalija podijelili su bodove, a Lokomotiva je tijesnim rezultatom pobijedila Istru. Takav je skor utakmica 30. kola Hrvatske nogometne lige, odigranih u Splitu, Zaprešiću i Vinkovcima. Pročitajte izvještaje.

Hajduk je lako pobijedio gradskog rivala – RNK Split, Inter i Cibalija podijelili su bodove, a Lokomotiva je tijesnim rezultatom pobijedila Istru. Takav je skor utakmica 30. kola Hrvatske nogometne lige, odigranih u Splitu, Zaprešiću i Vinkovcima. Pročitajte izvještaje.

Hajduk – RNK Split 5-2

SPLIT – U zadnjoj utakmici 30. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka svladali RNK Splita s 5-2 (2-1) i izbili na treće mjesto. U najefikasnijem derbiju Sv. Duje s čak sedam golova Hajduk je uspio zadržati pobjednički ritam, a i Split je nakon dugo vremena postigao dva gola na utakmici. Hajduk je poveo golom Nikole Vlašića iz penala u 12. minuti, a Split je uspio izjednačiti preko Ivana Tomičića u 40. minuti nakon pogreške obrane domaćih. No, na isteku poluvremena još gore griješi obrana gostiju i Zoran Nižić dovodi Hajduk u vodstvo. U 48. minuti za 3-1 pogodio je bivši igrač Splita Ante Erceg, a u 64. minuti Kristijan Ugrina postiže pogodak nade za Split. No, ta nada je trajala svega četiri minute jer je Said pokraj dva braniča gostiju postigao gol za 4-2 nakon sjajne asistencije Bašića, koji je u 85. minuti asistirao i za gol Franka Ohandze za 5-2.Hajduk je na trećem mjestu sustigao Osijek s 56 bodova, dok je Split ostao pretposljednji s 17 bodova, četiri više od zadnje Cibalie. Pred 7000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Vučković iz Zagreba.Strijelci: 1-0 Vlašić (12pen), 1-1 Tomičić (40), 2-1 Nižić (45), 3-1 Erceg (48), 3-2 Ugrina (64), 4-2 Said (68), 5-2 Ohandza (85)

Inter – Cibalia 1-1

ZAPREŠIĆ, 26. travnja 2017. (Hina) – U susretu 30. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Intera i Cibalie odigrali 1-1 (0-1). Derbi začelja u Zaprešiću završio je neriješeno, čime zadovoljniji mogu biti domaći igrači. Cibalia je povela iz kontre u 40. minuti golom Marka Brekala, dok je već u 48. minuti izjednačio najbolji igrač Intera Jakov Puljić.Cibalia je ostala zadnja s 13 bodova, četiri manje od Splita, dok je Inter osmi s 25 bodova.Pred 200 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Frković iz Gospića. Strijelci: 0-1 Brekalo (40), 1-1 Puljić (48)

Lokomotiva – Istra 1961 1-0

ZAGREB – U susretu 30. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive svladali Istru 1961 s 1-0 pogotkom u zadnjim sekundama utakmice. U vrlo lošoj utakmici u Zagrebu pobjednika je odlučio pogodak Iranca Alija Karimija koji je u trećoj minuti sudačke nadoknade glavom postigao svoj prvi gol uopće za Lokomotivu. Lokomotiva se pobjedom bodovno izjednačila (33) na šestom mjestu s pulskim sastavom.Pred 200 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Mihalj iz Velike Mlake.Strijelac: 1-0 Karimi (90+3)

Sve rezultate ovog kola i ljestvicu nakon 30 odigranih utakmica Hrvatske nogometne lige možete pogledati ovdje