Prva HNL

Hajduk bolji od Lokomotive, Rudešu bod u Osijeku

Foto D. Lovrović

U nedjeljnim susretima 1. kola Prve HNL hrvatski predstavnici koji su sezonu započeli utakmicama Europske lige ostvarili su različit uspjeh, Hajduk je kao gost svladao Lokomotivu sa 3-1 (1-0), dok je Osijek na svom terenu odigrao 1-1 (0-0) s novakom u ligi Rudešom.

Hajduk je do pobjede protiv Lokomotive stigao pogocima u završnicama poluvremena. Na kraju prvog poluvremena Splićane je u vodstvo doveo Ohandza (44), nakon što je početkom nastavka Karačić (47) izjednačio, vrlo brzo potom Hajduk je do novog vodstva doveo Erceg (54).Taj je rezultat vrijedio sve do same završnice kada je kapetan »bilih« Nižić (87) glavom nakon kornera potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Novi prvoligaš Rudeš je u Osijeku igrao disciplinirano u obrani i čekao svoju priliku iz protunapada koju je dočekao preko Kamenara (65). No, samo tri minute potom Ejupi (68) je poravnao kada je najbrže reagirao na loptu koja se odbila od grede nakon slobodnog udarca Bočkaja.