Četvrta liga NS Rijeka

Golijada na Krimeji: Pilčić hat-trickom izvukao Grobničan

JEDNA LOPTA, ŠEST POGLEDA – Dražen Pilčić (10) obilježio je dvoboj na Krimeji  / Snimio Ivica TOMIĆ

JEDNA LOPTA, ŠEST POGLEDA – Dražen Pilčić (10) obilježio je dvoboj na Krimeji / Snimio Ivica TOMIĆ

U 79. minuti poslije kornera Pilčić  spremno je reagirao i loptu poslao u mrežu. Bio je to njegov treći pogodak za konačnih 3:3. Gosti vodili 2:1 i spasili bod

ORIJENT 1919  3

GROBNIČAN 3RIJEKA Stadion Krimeja. Gledatelja: 300. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) – 6. Pomoćnici: Čalić i Biljuh (oba Marčana). Strijelci: 1:0  Iličić (10′), 1:1 Pilčić (10′), 1:2 Pilčić (28′), 2:2 Fatić (48′-11 m), 3:2  Šarković (63′), 3:3 Pilčić (79′).

Žuti kartoni: Šestan, Fatić, Šarković (Orijent 1919),  Jukić, Golić, Vukelić,  Miculinić, Poropat (Grobničan) . Crveni karton: Jukić (48′, drugi žuti).

ORIJENT:  Kurzer 5,5, Baljak 6,5 (od 72′ Klenovšek –), Andrić 6, Hasičić 6, Šestan 6,5 (od 81′ Torić –), Barišić 6,5 (od 79′ Gatara –), Turkalj 5,5 (od 45′ Šarković 7,5 ), Mikulić 6,5, Fatić 6,  Iličić 6,5 ), Leskur 6,5.

GROBNIČAN: Srok 6, Jukić 5,5, Go9lić 6 (od 45′ Jovanović 5,5, ), Vukelić 6, Miculinić 5,5,  Poropat 6,5 (od 65′ Egri –),  Pilčić 8, Fućak 6,5 (od 45′ Babić 6),  Gundić 6, Prtenjača 6 (od 82′ Conjar –), Linić 7 (od 72′ Sharbini –).

Nekadašnje legende Krimeje Damir Milinović i Predrag Lazinica te  ostali gledatelji koji su prkosili rujanskim čudima vremenskih (ne)prilika u jednom poslijepodnevu, uvjerili su se u nepogrešivi golgeterski instinkt Dražena Pilčića.

Servirao je tri lopte između vratnica »Orijenta«, od kojih je posljednjom izvukao »Grobničana« iz matne mreže u koju se upleo nakon što je poluvrijeme završio vodstvom 2:1.

Na gol Miroslava Iličića nakon »sombrera« u 10. minuti odmah je odgovorio izjednačenjem nakon nepune minute,  te pogotkom za vodstvo u 28. minuti. Veliki pljesak je dobio as Siniša Linić za šut u stativu iz »druge općine« u 14. minuti.

»Crveni« nisu posustajali,  trener Danilo Butorović je povukao »asa iz rukava«, ubacio je Dina Šarkovića, često neuhvatljivog za gostujuću obranu.

Prvo je u 48. minuti izvukao na brisani prostor Stjepana Jukića da bi sudac Vidulin, po mišljenju gostiju, prestrogo dosudio jedanaesterac. Jukić je uz to dobio drugi žuti karton i isključen je,  a Edin Fatić je izjednačio.

Šarković je u 63. minuti »boltovski« pobjegao grobničkoj obrani i dijagonalom u »malu mrežicu« pogodio za 3:2. Gosti, brojčano inrferiorni,  posustajali su pokraj rastrčane domaće mladosti dok je vrijeme na semaforu odmicalo na burnoj Krimeji.

Ipak,  u 79. minuti poslije kornera s lijeve strane Pilčić  spremno je  reagirao i loptu poslao u mrežu za rasplet zanimljivog nogometnog trilera, okončanog vatrometom golova i podjelom plijena.