Utorak, 22. svibnja 2012.
Ulagač pred vratima

Gabriele Volpi stiže u Rijeku: petak je "dan D"

Izvršni odbor HNK Rijeka / Foto Damir ŠKOMRLJ
Izvršni odbor HNK Rijeka / Foto Damir ŠKOMRLJ
Autor: Ivan Volarić
Objavljeno: 16. veljače 2012. u 12:38

Pokušali smo anticipirati sve detalje koje smo mogli antipicirati. Članovi Izvršnog odbora su bili izrazito zainteresirani i aktivni u diskusiji. Podržali su sve dokle smo u ovoj fazi došli – kaže predsjednik Komen

RIJEKA Manje od sat vremena trebalo je jučer poslijepodne članovima Izvršnog odbora riječkoga nogometnog prvoligaša »ojačanog« za članove Nadzornog odbora (izostao je najavljeni predsjednik Skupštine Bojan Hlača), da obave formalnost i prije nego što su se prepustili neformalnom ćakulanju u VIP salonu odrade sjednicu sa samo jednom temom – ulazak talijanskog ulagača Gabrielea Volpija u klub. Kao što se i očekivalo, sve je proteklo u vedrim tonovima, odnosno u iščekivanju današnjeg Volpijevog dolaska i sutrašnjih sastanaka nakon kojih bi trebala početi nova era riječkoga nogometa. 

Volpi stiže danas popdne

    Ako ne bude nekih nepredviđenih okolnosti gro talijanske delegacije na čelu s Gabrieleom Volpijem »sletjet« će privatnim zrakoplovom u krčku zračnu luku. U petak ujutro se talijanski milijunaš očekuje na Kantridi, prije odlaska u poglavarstvo i na najavljeni sastanak s gradonačelnikom Vojkom Obersnelom. U poslijepodnevnim satima sazvana je konferencija za novinare. U subotu bi svi igrači, stručni stožer i članovi Uprave riječkoga prvoligaša trebali gostovati na vaterpolskoj utakmici »Primorja EB« i »Pro Recca«, a kasno navečer zamišljena je u Opatiji zajednička večera. Svih igrača, trenera i Uprava. 

    – Izvršni i Nadzorni odbor su dobili cjelovitu informaciju oko svega što se događalo u posljednjih mjesec dana – prenosio je predsjednik Robert Komen nakon sjednice. – Naravno, fokus je bio u svemu što će se događati u idućih nekoliko dana, mislim na dolazak gospodina Volpija, njegova suradnika Damira Miškovića i prilično impresivne delegacije. Mi smo iznjeli sve detalje budućeg sporazuma, načina funkcioniranja kluba, uvjeta. Pokušali smo anticipirati sve detalje koje smo mogli antipicirati. Članovi Izvršnog odbora su bili izrazito zainteresirani i aktivni u diskusiji. Podržali su sve dokle smo u ovoj fazi došli. 

 

 Bez primjedbi

Bilo je puno više članova IO-a nego posljednji put kada se razgovaralo o problematici i financijskoj neimaštini koja je »okovala« klub?

    – Svi su zainteresirani za sudbinu kluba. Ipak je ovo jedan presedan u hrvatskom sportu i hrvatskom nogometu, a da ne kažem riječkoga nogometa. Normalno da to pobuđuje veliki interes svima kojima je klub drag. 

    Spomenuli ste sporazum koji bi se u petak trebao potpisati u trokutu grad-klub-Volpi, pribojavate li se nekih komplikacija?
    – Dva sata prije Izvršnog odbora sreo sam se s Damirom Miškovićem i još jednom smo prošli sve detalje sporazuma. Moramo, naravno, o svemu tome još jednom prodiskutirati između sebe i s gradonačelnikom. Mislim da smo jako blizu. 

    Rekli ste da su članovi Izvršnog odbora imali dosta pitanja oko sporazuma, je li bilo primjedbi?

    – Ne, nije bilo nikakvih primjedbi, više konstruktivnih pitanja. Primjerice? Kako će se uloženi novac pretvarati u udjele, da li ima kakvih kritičnih točaka zbog kojih bi cijela operacija mogla krenuti neočekivanim smjerom. 

   Konstruktivna atmosfera

Ima li kritičnih točaka? 
 

  – Po nama nema, ali pitanja su na mjestu. Kada se rade ovakve stvari treba anticipirati što je više moguće problema koji se mogu pojaviti. Svako ulaganje je rizik, a takvi rizici moraju biti minimizirani, a i sami znate u kakvoj smo situaciji. Željni smo tog ulaganja. Prema tome i nama je u interesu da budemo konstruktivni pa i da sami skrenemo pozornost ulagaču na nešto čega još nije svjestan. Moram, međutim priznati da to još nismo zatekli u ovom trenutku. Imamo uistinu konstruktivnu atmosferu. 

    Stigla je i »prethodnica« velike talijanske delegacije, dvojac iz »Spezije Calcio«, Luigi Micheli i Giuseppe Spalenza. Koja je njihova zadaća? 

    – Gospoda Micheli i Spalenza će tijekom današnjeg dana zajedno s ljudima iz tvrtke KPMG, riječ je o jednoj od najpoznatijih revizorskih tvrtki u svijetu, te našom revizoricom Sanjom Đak i djelatnicom računovodstva Tihanom Vlakančić proći kroz sve financijske elemente kluba. Naravno da je tu dugovanje ono što je u fokusu. 

    Volpi dolazi u Rijeku danas poslijepodne?

    – Da. Dolazi zrakoplovom iz Genove. 

    U petak će biti ključan dan za cijelu operaciju?
 

  – U petak je sastanak u gradskoj Upravi, a potom ćemo sazvati konferenciju za novinare. Vjerujem da će proteći u pozitivnim dojmovima – zaključio je Komen.

Komentari

5
Morate biti prijavljeni ako želite ostaviti komentar. Prijavi se / Registriraj se
  • VaterpoloFun
    VaterpoloFun   Objavljeno: 16. veljače 2012. u 16:32

    I gle guzonja fudbalerskih, sad svi kao dolaze gledati vaterpolo utakmicu u subotu!!! odjednom ih to zanima, a dosli su otkinuti dio torte, od jedinog sporta koji nije nogomet a da ima nesto. GLODARI, dogovorite se sa Volpijem i ne prilazite bazenu

  • Tito Milenković
    Tito Milenković   Objavljeno: 16. veljače 2012. u 15:42

    FORZA MAFIA-VOLPI e FIUME

  • Morchich
    Morchich   Objavljeno: 16. veljače 2012. u 15:31

    Uhhh! Samo da sve prođe u redu pa da konačno razvaljujemo kako kod kuće tako i u Europi!!!!! :))) P.S. ne piše tko financira večericu jer nije to malo navaca :))))))) Forza Fiume e Volpi!!!!!!!!!!

  • varazdinec
    varazdinec   Objavljeno: 16. veljače 2012. u 15:17

    Drago mi je zbog Rijeke da je našla investitora kada bi barem jedan takav došao u Varaždin

  • bwb
    bwb   Objavljeno: 16. veljače 2012. u 15:09

    Pokušali smo ''anticipirat'' sve detalje koje smo mogli ''antipicirati''. :)
    Kad ljudi koriste riječi za koje ni neznaju što znače.
    Valjda znaju što radi s tim klubom... Samo Sušnja treba što dalje od kluba maknuti, taj nije za nogomet i neke sportove...