Serie A

Fiorentina osigurala Europu

Fiorentina / Reuters

Nogometaši Fiorentine pobijedili su u 37. kolu Serie A na Siciliji Palermo s 3-2

RIM  Nogometaši Fiorentine pobijedili su u 37. kolu Serie A na Siciliji Palermo s 3-2, te tako osigurali izlazak u Europu sljedeće sezone.

Fiorentina je do pobjede došla pogocima Josipa Iličića (23), Alberta Gilardina (33) i Mikela Alonsa (78), dok su strijelci za Palermo bili bivši hrvatski reprezentativac Mate Jajalo (26) i Davide Rigoni (69). Milan Badelj je utakmicu proveo na klupi momčadi iz Firence.

Do pobjede je došao i Cagliari, koji je ispao, ali je slavio u gostima kod Cesene (1-0) pogotkom Saua u 90. minuti, dok je bivši igrač Dinama Duje Čop igrao za goste do 62. minute. Sassuolo je također bio uspješan u gostima kod Udinesea (1-0), za koji je Igor Bubnjić odigrao cijelu utakmicu, a Stipe Perica zamijenjen u 46. minuti.

Sampdorija je propustila priliku da ostane u konkurenciji za šesto mjesto i Europu, jer je u gostima kod Empolija odigrala samo 1-1, a klub iz Đenove se poraza spasio u zadnjoj minuti pogotkom Samuela Etoo’a.

Uz Cagliari, već su ranije ispali Cesena i Parma, a večeras igraju Milan i Torino.