EUROPSKA LIGA Sarpsborg - Rijeka 1:1, Gorgon osigurao vrijedan gostujući pogodak / Novi list
Danas: 24° 1
Sutra: 27° 30° 12
21. kolovoza 2018.
Kvalifikacije za EL

foto EUROPSKA LIGA Sarpsborg - Rijeka 1:1, Gorgon osigurao vrijedan gostujući pogodak

Foto Silvano Ježina
Objavljeno: 9. kolovoz 2018. u 20:05 2018-08-09T20:05:00+02:00

Sarpsborg je u vodstvo u 72. minuti doveo Zachariassen, ali Gorgon 11 minuta kasnije sjajnim udarcem Rijeku vraća u život

SARPSBORG Kekove trupe u prvoj su, gostujućoj, utakmici protiv norveškog Sarpsborga za play off Europske lige odigrale 1:1. Alexander Gorgon sjajnom je golčinom s dvadesetak metara u 83. minuti poništio prednost Sarpsborga, koje je u vodstvo u 72. minuti doveo Zachariassen nakon jednog od brojnih ubačaja pred gol Riječana.

Gorgon je time Rijeci osigurao zlata vrijedan gostujući gol, pred uzvrat za sedam dana na Rujevici.

Najave Matjaža Keka da Rijeku protiv Norvežana, koji su izbacili švicarski St. Gallen, čeka težak dvoboj, pokazale su se točnima. Rijeka je u prvom poluvremenu teško nalazila put kroz čvrsti blok Sarpsborga, koji se branio u dvije linije na tridesetak metara pred vlastitim golom. Tvrdi i fizički spremni Norvežani prilike su tražili iz prekida i dugih ubačaja.

Iz prvog poluvremena pamtit ćemo lijep udarac Pavičića u devetoj minuti, te dobru prigodu Hebera u 31. minuti. Rijeka je nastavila tražiti put do norveškog gola i u drugom poluvremenu, ali sve izgledne situacije sjajnim je obranama spašavao golman Sarpsborga Vasjutin, koji je imao veliku večer. Sve do genijalnog poteza Gorgona i eurogola koji će Rijeci osigurati mir pred domaću utakmicu.

Rijekinu momčad protiv Sarpsborga činili su: Sluga, Žuta, Punčec, Župarić, Pavelić, Pavičić, Čanađija, Grahovac, Acosty, Heber, Gorgon.

SP0908SJ15
Sarpsborg - Rijeka 1:1 / Foto Silvano Ježina

SP0908SJ06
Sarpsborg - Rijeka / Foto Silvano Ježina

Suprostavila im se momčad Sarpsborga u sastavu: Vasjutin, Thomassen, Tamm, Jorgensen, Tveita, Askar, Zachariassen, Nielsen, Halvorsen, Muhammed, Mortensen.

Sudio je škotski sudac Kevin Clancy. Uvjeti za igru su bili idealni, vrijeme vedro, a temperature zraka desetak stupnjeva niže od onih u Rijeci.

86. IZMJENA u momčadi Sarpsborga: Izlazi Muhammed, ulazi Jorgen Larsen

83. GOOOOL Gorgon pogađa za 1:1! Sjajan udarac s dvadesetak metara!!!

81. IZMJENA: Kek pokušava s još jednim napadačem. Ulazi Čolak, a izlazi Pavičić

81. Riječani nisu ništa uspjeli stvoriti iz Kornera. Dobili su doduše aut, opalio je Kvržić, ali nedovoljno dobro.

80. Udarac Acostyja za šesti riječki korner u večerašnjem dvoboju.

79. Nova opasnost pred riječkim vratima završava kornerom za Norvežane. Zachariassen vara dva riječka igrača i Sarpsborg ima novi korner

76. Vasyutin zaustavlja lijepu prigodu Pavičića. Raste pritisak Rijeke

73. Žuti karton za Askara

72. GOL Gol za Sarpsborg nakon ubačaja sa strane. Zachariassen je glavom zahvatio prenesenu loptu Jorgensena. Praktički s peterca pogodio je neobranjivo za Slugu.

69. Žuti karton za Tamma nakon starta nad Pavičićem.

66. IZMJENA: Izlazi Heber, ulazi Kvržić

60. žuti karton za Hebera

58. Kakva obrana Vasyutina na gotovo stopostotnu priliku Gorgona! Gorgon je prenio loptu za Hebera čiji se udarac odbio ponovo do Gorgona. Ostao je sam u sjajnoj poziciji, ali veliku prigodu zaustavio je podjednako velikom obranom golman norveške momčadi

57. Loše ispucavanje Sluge, ali Norvežani su se spetljali i poslali loptu izvan granica igrališta

55. Miran period utakmice

51. Heber odgovara odličnim udarcem. Nakon ubačaja Žute, Pavičić petom šalje Heberu, čiji snažni udarac brani norveški golman.

50. Pritisak Sarpsborga na otvaranju utakmica, ali Rijeka je otklonila sve opasnosti. Ipak prvih pet minuta pripalo je Norvežanima

46. Krenulo je drugo poluvrijeme! Nema promjene u sastavima.

--------------------------------

45. Kraj prvih 45 minuta

44. Dobar okomit pas Čanađije prema Heberu, koji je ostao u raskoraku između norveških braniča

40. Velika obrana Sluge nakon udarca Nielsena. Uspio je nogom ispucati loptu ispred napadača Norvežana, koji se nadao pokupiti odbijanac.

37. Korner za Rijeku, ali Jorgensen je najviši u skoku nakon ubačaja Grahovca.

35. Čanađija pravovremenom reakcijom izbija loptu nakon gužve pred golom Rijeke

34. Slobodan udarac Pavičića lijevo iskosa, ali Norvežani mirno rješavaju ovu situaciju.

33. Oživjela je utakmica. Riječki vezni red traži rješenja protiv obrane Norvežana

31. Velika prigoda za Hebera nakon pogreške Tamma. Pokušao je vanjskim dijelom kopačke izbliza, ali velika obrana Vasyutina.

30. Lijepa kombinacija Hebera i Pavičića. Pavičić je srušen u šesnaestercu, tražio je jedanaesterac, ali sudac je samo odmahnuo rukom

27. Situacija koja je mirisala na dobru prigodu za Riječane. U brzoj kontri Acosty izbacije Pavelića, ali njegov ubačaj zdesna prolazi iza leđa Rijekinih napadača.

26. Udarac iz kuta za momčad Sarpsborga. Sluga odlično boksa u petercu

24. Nezgodna situacija pred golom Riječana. Norvežani pokušavaju dugim ubačajem, ali udarac glavom Zachariassena završava ravno u Sluginim rukama

22. Muhammed pokušava s 15 metara, ali lopta je otišla visoko preko gola

21. Rijekini igrači kruže loptom oko čvrstog norveškog bloka na dvadesetak metara od njihova gola.

18. Novi centaršut Norvežana u Rijekin šesnaesterac, ali situacija je završila bezbolno po Riječane.

17. Prva poluprilika za Norvežane. Rijekini igrači zakasnili su zatvoriti Thomassena, ali njegov udarac prošao je široko od gola.

14. Visoki pritisak Acostyja na norveškog golmana, koji je ipak uspio izbiti loptu.

13. Još jedan aut za Rijeku, ali od cijele situacije nije ispalo ništa. Gol aut za Sarpsborg

9. Kakvu je priliku sad imao Pavičić! Lopta je idealno došla do njega na vrhu šesnaesterca nakon blokiranog udarca Acostyja, ali njegov udarac s gol crte izbija stoper Norvežana.

8. Blagi pritisak Norvežana iz kojeg ništa ne uspjevaju učiniti.

7. Sarpsborg nije ništa uspio učiniti od svog ubačaja. Mortensenu je sviran ofsajd

6. Muhammed se sjurio u Rijekin šesnaesterac, ali Župarić rješava ovu situaciju i izbija u aut.

5. Prvi ubačaj Norvežana u riječki šesnaesterac. Lopta je konačno izbijena uz malo muke