Ukrajinska liga

Dva gola Kalinića, Dnipro na vrhu

KIJEV – Hrvatski nogometni reprezentativac Nikola Kalinić postigao je dva pogotka za Dnipro iz Dnipropetrovska u 5-0 (1-0) pobjedi protiv Olimpika iz Donjecka u 7. kolu ukrajinskog prvenstva kojom je Dnipro preuzeo vodstvo na ljestvici.

Kalinić je ušao u igru u 67. minuti pri rezultatu 2-0, te je pogocima u 76. i 89. minuti postavio konačnih 5-0.

Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta za Dnipro dok je Mladen Bartulović ostao na klupi novog lidera ukrajinske lige koji sada ima 19 bodova, jedan više od drugog Šahtara, a dva od trećeg Dinama iz Kijeva koji je također u ponedjeljak kao domaćin svladao Volin iz Lucka sa 4-1 (2-0). Domagoj Vida odigrao je čitav susret za Dinamo, dok je strijelac jedinog gola za Volin bio Ivica Žunić, koji je tada smanjio na 3-1.