Prva HNL

Dinamo pobijedio Slaven Belupo na gostovanju u Koprivnici

Nogometaši Dinama pobijedili su Slaven Belupo sa 1-0 (0-0) na gostovanju u Koprivnici te nakon 15 odigranih kola u Prvoj HNL imaju deset bodova prednosti pred najbližim pratiteljem Osijekom, a 12 bodova više od Rijeke i Hajduka.

Pobjednički pogodak postigao je Amer Gojak u 89. minuti, što mu je bio prvi gol u ovoj sezoni Prve HNL.

Trener Dinama Mario Cvitanović uveo je Gojaka u igru samo dvije minute prije nego što mu je ovaj uzvratio pobjedničkim pogotkom. Asistent za gol bio je Amir Rrahmani, koji je ubacio s desne strane, a na drugoj stativi Gojak nadvisio svog čuvara i pogodio desni donji kut Slavenovih vrata.U prilično siromašnom dvoboju, u kojem je cilj domaćih bio ne izgubiti, Dinamovi nogometaši uputili su svega dva udarca u okvir gola, ali za pobjedu je bio dovoljan jedan koji je završio u mreži. Pred oko 2.500 gledatelja na Gradskom stadionu u Koprivnici utakmicu je sudio Mario Zebec iz Cestice.Strijelac: 0-1 Gojak (89) U ranijem poslijepodnevnom terminu Lokomotiva je u Zagrebu pogotkom Capana svladala Rijeku sa 1-0.Na ljestvici vodi Dinamo sa 37 bodova, ispred Osijeka sa 27 te Rijeke i Hajduka koji imaju po 25. Peti Inter i šesta Lokomotiva imaju po 21 bod, sedmi je Slaven Belupo sa 14, a osma Istra 1961 i deveta Cibalia imaju po 13 bodova. Na začelju je Rudeš sa 11.Hrvatsko nogometno prvenstvo bit će nastavljeno 17. studenog, nakon reprezentativne stanke.