Primera

Deportivo – Real Madrid 0-3: Pogledajte kako je “kraljevski stroj” protutnjao La Corunom

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu i imao velike zasluge u vodećem pogotku Reala. Naime, kapetan hrvatske reprezentacije je u 20. minuti uputio udarac sa ruba kaznenog prostora, koji domaći vratar Ruben nije uspio ukrotiti već je samo uspio odbiti do Benzeme. Francuski napadač je odbijenu loptu pomalo sretno proslijedio usamljenom Baleu koji ju je s nekoliko metara ugurao u nebranjenu mrežu.

LA CORUNA  – Aktualni europski i španjolski prvak Real Madrid u novu je sezonu Primere ušao uvjerljivom 3-0 (2-0) pobjedom na gostovanju u A Coruni kod Deportiva te zasjeo na čelo ljestvice zahvaljujući najuvjerljivojoj pobjedi u dosadašnjih osam utakmica prvog prvenstvenog kola.

Pogotke za Madriđane postigli su Gareth Bale u 20. minuti, Casemiro u 27. minuti te Toni Kroos u 62. minuti dvoboja, a za domaću momčad je u 89. minuti Andone promašio kazneni udarac.

Za drugi pogodak asistent je bio Marcelo koji se probio po lijevoj strani, uputio oštar, prizeman centaršut na drugu stativu, gdje je natrčao Casemiro i lakoćom poslao loptu u mrežu.

Na treći pogodak čekalo se do 62. minute, kad je momčad Zinedinea Zidanea odigrala odličnu akciju. Bale je bio posljednji dodavač, a njegovu povratnu loptu u mrežu je poslao njemački reprezentativac Toni Kroos.

Završnica utakmice donijela je promašeni kazneni udarac domaće momčadi, koja je tako ostala bez počasnog pogotka, kao i isključenje Realova kapetana Sergija Ramosa zbog drugog žutog kartona.

Tako će u sljedeće nedjelje u 2. kolu, kada na Santiago Bernabeuu gostuje Valencia, ‘kraljevski klub’ igrati značajno oslabljen, bez Ramosa i Cristiana Ronalda, koji odrađuje kaznu od pet utakmica zarađenu u prvoj utakmici španjolskog Superkupa.

U momčad bi se do tada mogao vratiti hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić, koji zbog ozljede mišića desne noge nije konkurirao za nastup u A Coruni.Prvo kolo nove sezone španjolskog prvenstva bit će kompletirano u ponedjeljak dvobojima Levante – Villarreal (20.15 sati) i Malaga – Eibar (22 sata).

Osim Reala, u nedjelju je pobjedom u novu sezonu startala i Barcelona koja je sa 2-0 svladala Betis na svom Camp Nou autogolom Tosce i pogotkom Sergija Roberta.