Dan za pamćenje: Leicester City prvi puta u 132 godine postao prvak Engleske

Reuters

Reuters

Iako u ponedjeljak nisu igrali njihovi ljubimci, navijači Leicestera će zauvijek pamtiti 2. svibnja 2016. godine, jer su po prvi puta u 132 godine dugoj povijesti kluba postali prvaci Engleske.

Najuzbudljivija nogometna priča u Engleskoj u posljednjih 21 godinu, još od trijumfa Blackburna 1995., završila je sretno za »lisice« dva kola prije kraja.Leicester, koji je dan ranije odigrao 1-1 kod Manchester Uniteda, čekao je kiks Tottenhama i želja mu se ispunila, iako su Spursi bili na najboljem putu da odgode proslavu »lisica«.

Tottenham je vodio sa 2-0 u gostima kod Chelseaja golovima Harryja Kanea (35) i Korejca Heung-min Sona (44). Iako je Chelsea djelovao jalovo, ipak je u drugom poluvremenu uspio doći do izjednačenja. Nakon kornera u 58. minuti Gary Cahill je smanjio na 1-2, a konačnih 2-2 prekrasnim pogotkom u 83. minuti postavio je Eden Hazard.

Tako će u subotu, 7. svibnja, igrači Leicestera na svom stadionu u utakmici protiv Evertona moći proslaviti svoj prvi naslov engleskog prvaka.Poredak: