Dinamo - Skenderbeu

DINAMO SE IZVUKAO: Modri na Maksimiru gubili do posljednje sekunde, a onda je Henriquez zabio

P. N.

Treba napomenuti da su gosti iz Albanije na Maksimiru oštećeni, jer sudac im je poništio regularan zgoditak u desetoj minuti. Svirao je nepostojeće zaleđe.

Zagrebački Dinamo odigrao je kod kuće, u Maksimiru, neriješeno, rezultatom 1:1, u “europskoj utakmici” za skupine Europske lige protiv albanskog kluba Skenderbeu.

Skenderbeu je prošle sezone u albanskom prvenstvu zauzeo treće mjesto na ljestvici i tako ostvario pravo na nastup u Europi.

Utakmica se igrala pred oko devet tisuća gledatelja.

Gosti iz Albanije vodili su sve do samog kraja utakmice, kad je, u sudačkoj nadoknadi, u 95 minuti utakmice, Dinamo postigao izjednačujući pogodak preko Henriqueza.

Čileanac koji je Dinamo spasio poraza u igru je ušao u 77. minuti, umjesto Hodžića.

Vodeći pogodak za goste postigao je Liridon Latifi u 37. minuti utakmice.

Gosti su mrežu Dinama zatresli i u 46. minuti, preko Sowea, ali ovaj put sudac je opravdano svirao zaleđe.

Uzvratni susret igrat će se 24. kolovoza u Elbasanu.

Dinamo je protiv Skenderbeua u europskim natjecanjima igrao i ranije, 2015. godine. Modri su tad pobijedili u obje utakmice, rezultatima 2-1 i 4-1.

SASTAVI

DINAMO: Livaković – Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks – Doumbia, Moro – Gojak, Ćorić, Fernandes – Hodžić

SKENDERBEU: Shehi – Vangjeli, Radas, Lilaj, Mici – Jashanica – Osmani, Gavazaj, Nimaga – Sowe, Latifi