Prijateljski ogled

DESETKA! Rijeka napunila mrežu trećeligaša Vukovara

Orlando Rivetti

Foto Vedran KARUZA

U dva poluvremena dva sastava Rijeke. Šest u tri utakmice (malteški Barzan 2-1, Krakjevica 11-0, Vukovar 10-9), a danas je jedino Čanađija odugrao svih devedeset minuta.

RIJEKA  U tri dana nogometaši Rijeke vježbali su kao na streljani. Odigrali dvije prijateljske utakmice s mnogo slabijim suparnicima i zabili 21 gol u 180 minuta, Nakon što su u srIjedu svladali Kraljevicu (11-0), večeras su napunili mrežu trećeligaša Vukovara (10-0).

Pola sata Vukovarci jednostavno nisu mogli do zraka. Riječani su nametnuli žestok ritam, visoki presing i agresija, za skromnog suparnika bilo je to previše. Nakon pola sata na sefamoru je stajalo 5-0!

Pomoćno igralište kampa HNK Rijeka na Rujevici. Gledatelja 200. Sudac: Milan Kukuljan (Rijeka). Strijelci: Čolak 3, Dangubić 2,Acosty, Heber, Puljić, Božinov, Grahovac po jedan gol.

RIJEKA I POLUVRIJEME: Sluga – Raspopović, Župarić, Capan, Zuta – Čanađija, Lončar – Acosty, Puljić, Heber – Čolak.

RIJEKA II POLUVRIJEME: Prskalo – Pavelić, Escoval, Punčec, Mamić – Grahovac, Čanađija – Kvržić, Pavičić (od 50. Liber), Dangubić – Božinov.

VUKOVAR: Đilas, Vuković, Brajković, Lučić, Cerovski, Marinčić,Pandurović, Čakalić, Bartolović Jagustin, Plum (još su igrali:Anić, Uhlarik, Jakić, Ćupić, Leutar, Mihajlović, Suton).

Dangubić je postigao najljepši pogodak, onaj deveti za svoju momčad, petom, nakon brze i lijepe akcije Rijekinih napadača. Precizan je Čolak… Suparnik skromne kvalitete u odnosu na Rijeku ne može ponuditi sliku vrijednosti, ali kod Riječana imponirao je pristup. Očito je na svakom treningu, a posebice na utakmicama, borba za mjesto u prvoj momčadi.