Prva HNL

Cibalia slavila protiv Lokomotive

NL arhiva

NL arhiva

ZAGREB U susretu 18. kola Prve HNL u Zagrebu je vinkovačka Cibalia slavila protiv Lokomotive s 3-1 (1-0).

Vinkovčani su po užasnom lošem terenu u Kranjčevićevoj došli do vrijedne pobjede u borbi za ostanak.

Gosti su vodili od 38. minute pogotkom Frane Ikića, a Lokomotiva je izjednačila u 75. minuti kada je Denis Kolinger nadskočio vratara Cibalie i glavom pogodio mrežu. Devet minuta prije kraja Tomislav Štrkalj gura loptu kroz noge vrataru Lokomotive za novo vodstvo Vinkovčana, a pobjedu je potvrdio Ivan Galić iz protunapada u 88. minuti.

Cibalia je pobjedom ostala osma s 17 bodova, ali sada s četiri više od pretposljednje Istre 1961, dok je Lokomotiva šesta s 22 boda.

Utakmicu je pred stotinjak gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj vodio Marić iz Daruvara.

Strijelci: 0-1 Ikić (38), 1-1 Kolinger (75), 1-2 Štrkalj (81), 1-3 Galić (88)