SP RUSIJI

ČETVRTA SREĆA: Englezi konačno dobili rulet penala i krenuli prema Hrvatskoj

P. N.

Jordan Pickford ovako je zaustavio ključan penal Carlosa Bacce/Foto REUTERS

Vratar Pickford obranio je u posljednjoj seriji penal Bacce, a Dier pogodio za veliko slavlje Engleza koje u četvrtfinalu 7. srpnja očekuje susret sa Švedskom. Pobjednik tog ogleda će u polufinalu dočekati Hrvatsku u Moskvi, ukoliko naravno "kockasti" svladaju Rusiju.

MOSKVA  Engleska je osmi putnik u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Rusiji! Otočani su konačno uspjeli razbiti prokletstvo penala (triput su ispadali nakon ruleta jedanaesteraca) i napraviti korak prema Hrvatskoj s kojom se mogu sastati u polufinalu. Prethodno naravno moraju dobiti Švedsku u četvrtfinalu koje će se igrati 7. srpnja u Samari. Junaci engleskog trijumfa u Moskvi bili su vratar Pickford, koji je u posljednjoj seriji obranio udarac Bacce, te Dier, koji je hladnokrvno izveo posljednji jedanesterac i izazvao veliko slavlje među suigračima i svojim navijačima. Kolumbijci su 120 minuta “ginuli” na terenu, uspjeli su u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena doći do poravnanja i osigurati produžetke u kojima su bili bolja momčad, ali na kraju su ostali kratkih rukava. Vjerojatno bi utakmica poprimila drugi tijek da je izbornik Jose Pekerman mogao računati na usluge Jamesa, koji je zbog ozljede bio na tribinama.

Jedanaesterci: 2:1 Falcao, 2:2 Kane, 3:2 Cuadrado, 3:3 Rashford,  4:3 Muriel, 4:3 Henderson (Ospina brani), 4:3 Uribe (greda), 4:4 Tripier, 4:4 Bacca (Pickford brani), 4:5 Dier. Engleska je u četvrtfinalu!

120. minuta: Kraj utakmice. Pucaju se jedanesterci.

112. minuta: Englezi su se oporavili od šokantne završnice utakmice. Rose je  zamalo promašio okvir gola.

105.+1 minuta: Kraj prvoga produžetka.

103. minuta: Kolumbijci u produžecima igraju na krilima izjednačujućeg pogotka, Falcao je zaprijetio glavom

91. minuta: Krenuli su produžeci.

Kolumbijski stoper Mina je postigao treći pogodak na prvenstvu i time dostigao rekord Paula Bretinera, braniča Njemačke, koji je 1974. godine također triput poentirao.

90.+7 minuta: Kraj. Igraju se produžeci.

GOL!! Kolumbija je izjednačila u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena. Glavom je pogodio branič Mina nakon udarca iz kuta.

81. minuta: Bacca je povukao kontru Kolumbije istekom koje je Cuadrado ostao sam na udarcu. Lopta je otišla kraj gola.

72. minuta: Velika nervoza vlada na travnjaku, brojni prekršaji i kartoni razbijaju visoki ritam utakmice.

GOL!! Harry Kane je u 57. minuti iskoristio najstrožu kaznu i doveo Engleze u vodstvo.

54. minuta: Carlos Sanchez je povukao s leđa Harrya Kanea “ispred nosa” suca Geigera nakon udarca iz kuta. Geiger nije dvojio ni trenutka pokazao je Sanchezu žuti karton i na bijelu točku.

46. minuta:  Počelo je drugo poluvrijeme.

45.+3 minuta: Kraj prvoga poluvremena.

40. minuta: Nervozan završetak poluvremena, Barrios je dobio prvi žuti karton nakon koškanja u živom zidu.

25. minuta: Kolumbijci su se oslobodili početnog pritiska, igra se uglavnom između šesnaesteraca.

16. minuta: Prva šansa za Engleze. Kane je glavom prebacio vratar s nekoliko metara.

1. minuta: Počela je utakmica.

KOLUMBIJA – ENGLESKA 4:5-11m (1:1)

Stadion Otkritje Arena. Gledatelja: 45.000. Sudac: Mark Geiger (SAD). Strijelac: 0:1 Kane (57′-11m), 1:1 Mina (90′). Jedanesterci: 2:1 Falcao, 2:2 Kane, 3:2 Cuadrado, 3:3 Rashford,  4:3 Muriel, 4:3 Henderson (Ospina brani), 4:3 Uribe (greda), 4:4 Tripier, 4:4 Bacca (Pickford brani), 4:5 Dier. Žuti karton: Barrios, Arias, C. Sanchez, Mina, Falcao, Bacca, Cuadrado (Kolumbija), Lingard, Henderson (Engleska).

KOLUMBIJA:  Ospina – Arias (od 116′ Zapata), Mina, D. Sanchez, Mojica – Barrios, C. Sanchez (od 79′ Uribe), Lerma (od 61′ Bacca) – Cuadrado, Quintero (od 88′ Muriel) – Falcao.

ENGLESKA: Pickford – Walker (od 112. Rashford), Stones, Maguier – Tripier, Dele Alli (od 80′ Dier), Henderson, Lingard, Young (od 102. Rose) – Sterling (od 88′ Vardy), Kane.