“Bijeli” ove sezone s desetoricom postigli pet, primili samo jedan gol!

Ivan Volarić

Foto S. Ježina

Međutim, ovaj u suštini negativan trend prate izrazito pozitivne posljedice

Isključenje Filipa Bradarića u 79. minuti ogleda protiv »Zagreba« peti je crveni karton koji su suci pokazali igračima »Rijeke« u 12 odigranih kola.

Prethodno su morali ranije u svlačionicu Josip Radošević (Zagreb 3:3, 79. minuta), Roman Bezjak (Dinamo 0:0, 82. minuta), Moises (Hajduk 0:0, 16. minuta) i Marko Lešković (Split 0:2, 59. minuta). Ukupno pet isključenja ili kada se zbroji minutaža, čak 168 minuta s igračem manje, odnosno više od deset posto vremena u tekućem prvenstvu.

Međutim, ovaj u suštini negativan trend prate izrazito pozitivne posljedice. Nogometaši »Rijeke« su s desetoricom odigrali gotovo dvije utakmice, a pritom primili samo jedan pogodak, a u istom tom razdoblju mrežu zatresli čak pet puta.

Četiri gola zabili su »pjesnicima« (tri na Rujevici, jedan u Zagrebu kod vodstva domaćina 3:2) i jedan »Splitu« u Parku mladeži (kod svojega vodstva od 1:0). Protiv »Dinama« i Hajduka s desetoricom su sačuvali vrijedan bod.