Nogometno prvenstvo

Belgija: Čop strijelac za pobjedu Standarda, Kaliniću i Andrijaševiću bod

Reuters

Reuters

Hrvatski napadač Duje Čop bio je strijelac za Standard iz Liegea u 3-0 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Lokerena u 25. kolu belgijskog nogometnog prvenstva. Čop, koji je u igru ušao u 68. minuti, postigao je drugi gol na utakmici precizno izvevši 11-erac u 84. minuti.Bio je to njegov tek drugi ovosezonski pogodak, a i prvi je, zanimljivo, postigao upravo protiv Lokerena.Standard je sada sedmi na ljestvici sa 33 boda, dok je Lokeren 13. sa 27 bodova. Lovre Kalinić je branio, a Franko Andrijašević je igrao svih 90 minuta za Gent koji je na gostovanju kod Eupena igrao 1-1. Četvrti gent sada ima 40 bodova, dok ej Eupen pretposljednji, 15. sa 21.Na vrhu je Club Brugge sa 57 bodova, 11 manje ima drugi Charleroi, a 12 manje treći Anderlecht.