Englesko prvenstvo

Arsenal je konačno pobjedio, Newcastle primio četiri pogotka

LONDON Nogometaši Arsenala u nedjelju su na svom stadionu u 26. kolu Premier lige svladali Newcastle sa 4-0, i to je tek druga pobjeda “topnika” u osam prvenstvenih utakmica pod vodstvom trenera Mikela Artete. Golove su postigli Pierre-Emerick Aubameyang (54), Nicolas Pepe (57), Mesut Özil (90) i Alexandre Lacazette (90+5). Tottenham je u gostima dobio Aston Villu sa 3-2, a pobjednički gol zabio je Korejac Heung-Min Son u sudačkoj nadoknadi.  Aston Villa je došla u vodstvo nakon što je stoper gostiju Toby Alderweireld u 9. minuti nespretnom reakcijom pospremio loptu u vlastitu mrežu. No, uspio se iskupiti u 27. minuti kada je poslije kornera pogodio za 1-1.   U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+2) Tottenham je početni zaostatak pretvorio u prednost nakon što je prethodno sudac dosudio penal za goste. Vratar Pepe Reina obranio je udarac Heung-Min Sona, ali lopta se odbila do Korejca, koji iz drugog pokušaja trese mrežu.   Domaćini uspijevaju izjednačiti u 53. minuti. Najbolji engleski veznjak Jack Grealish izveo je korner, a stoper Bjorn Engels glavom zabija za 2-2.   Spursima se posrećilo u sudačkoj nadoknadi (90+4), kada je Heung-Min Son iskoristio lošu reakciju domaće obrane i donio pobjedu svojoj momčadi.

Dan ranije nogometaši Liverpoola nastavili su pobjednički niz u Premier ligi, iako su se morali dosta namučiti protiv posljednjeplasiranog Norwicha. Na kraju pobjedu “redsima” donio je Sadio Mane u 78. minuti.