Danas: 0° 1n
Sutra: 0° 0° 1n
15. prosinca 2018.
Prva HNL

foto VAŽNI BODOVI Dvominutni blitzkrieg bio je dovoljan za pobjedu Rijeke u Zaprešiću (0:3)

Foto Goran Stanzl / PIXSELL
Objavljeno: 11. ožujak 2018. u 14:08 2018-03-11T14:08:00+01:00

Lakše od očekivanog stigla je "Rijeka" danas do bodova u Zaprešiću, na stadionu koji je svojevremeno za nju glasio kao itekako neugodno gostovanje.

Utakmica je zapravo prelomljena u samo dvije minute - svojevrsnom blitzkriegu Riječana, nakon kojeg je na semaforu već stajao rezultat 0:2. Prvo je u 11. minuti lijepi pogodak u suprotan kut Mrmića zabio Pavičić, a odmah potom Heber povisio vodstvo.

Drugi dio susreta bolje su otvorili Zaprešićani, zabilježili smo nekoliko dobrih prilika pred vratima Sluge. No u jeku pritiska Intera, zabila je opet Rijeka. Kontru je povukao Heber, a Acosty završio akciju zgoditkom s 12 metara.

Današnjom pobjedom u Zaprešiću, Rijeka je zadržala priključak za vodećim dvojcem. Dinamo je vodeći s 56 bodova, Hajduk ima šest manje, dok je Rijeka treća s tri boda manje od Hajduka.

INTER: Mrmić, Bosec, Grgić, Čeliković, Postonjski, Zulim, Šarić, Komorski, Vukčević, Blažević, Andrić.

RIJEKA: Sluga, Žuta, Punčec, Župarić, Leovac, Bradarić, Grahovac, Pavičić, Acosty, Heber, Čolak.

Sudac Mario Zebec (Cestica)

z1103j14
Utakmica ''Rijeka'' - ''Inter'' / Foto Darko Jelinek

TIJEK SUSRETA;

90 - Rak tuče, lopta od bloka ide ravno u ruke Slugi.

87' - Umjesto Čolaka, ulazi Kvržić.

76' - Sada s 20-ak metara pokušava i Komorski, ali ni on nije precizan.

74' - Andrić puca daleko od gola.

66' - Umjesto strijelca Acostyja ulazi Jakov Puljić.

65' - GOOOL! 0:3 - Kontru je povukao Heber, a finiširao je lijepi pogotkom s 12 metara Acosty.

63' - Nastavlja se pritisak domaćih.

60' - Rak je odigrao preko Andriću, čiji udarac sa samo nekoliko metara brani Sluga. Daleko angažiranije u drugom dijelu susreta igra Inter.

51' - Čeliković je požutio nakon što je grubo presjekao kontru Acostyja. Prethodno je opomenu dobio i Grgić.

46' - Počeo je drugi dio susreta.

43' - Leovac puca sa 16 metara, ali ni on nije precizan.

40' - Zulim tuče s ruba kaznenog prostora, ali samo pored gola. Najveća prilika za Inter danas.

37' - Leovac je ubacio s lijeve strane, ali pokušaj Čolaka od bloka ide u korner.

29' - Žuta je dao za Hebera, koji šalje povratno za Acostyja, a on sa 16 metara puca malo pored vratnice. Prva prilika Rijeke nakon pogodaka.

17' - Rijedak pokušaj Andrića, ali uspijeva samo spustiti loptu za Slugu, bez neke opasnosti.

12' - GOOOL! 0:2 - Heber povisuje vodstvo Rijeke, Bradarić je ubacio, napadač Riječana zabio.

11' - GOOOL! 0:1 - Pavičić! Žuta je dodao iz auta, Grahovac propustio loptu za Pavičića, koji je lijepo plasira u suprotni kut vratara Mrmića.

8' - Postonjski je ubacio na drugoj strani, Župarić otklonio opasnost.

5' - Pavičić je ubacio iz slobodnog udarca, odbijena lopta došla do Hebera koji puca preko gola.

3' - Čolak nakon kornera tuče u blok, lopta ide malo preko gola.

2' - Kakva prilika za Rijeku. Bradarić je dao dugu loptu za Acostyja, koji je promiješao obranu domaćih, ali od svega samo korner.

1' - Kreće susret, "Rijeka", danas u tamnim dresovima, ima prvi napad.

0' - Objavljene su početne postave. U sastavu Rijeke nema iznenađenja - na klupi priliku čekaju Prskalo, Escoval, Kvržić, Črnic, Puljić, Raspopović i Capan.