Danas: 23° 4
Sutra: 23° 23° 4
9. prosinca 2019.
Prva HNL

SLAVEN - RIJEKA (1:3) Riječani pobjedom u Koprivnici nastavljaju puhati za vrat Hajduku

Foto Vjeran Žganec Rogulja / PIXSELL
Objavljeno: 8. travanj 2018. u 16:09 2018-04-08T16:09:00+02:00

Rijeka je danas u Koprivnici nastavila svoj nevjerojatni niz bez poraza od Slavena - on je sada došao do 24 prvenstvene utakmice u nizu. U Koprivnici, pak, Rijeka nije izgubila već jedanaest utakmica zaredom. ž

Današnji susret otišao je na stranu Riječana praktički u samo šest minuta, u periodu od 32. do 38. Prvo je Acosty sjajno poentirao s 20-ak metara, no akcija za taj pogodak autorsko je djelo rastrčanog Hebera, koja je započeta atraktivnim "sombrerom", a nastavljena trkom od preko 60 metara i odličnom asistencijom. Već u prvom sljedećem ozbiljnom napadu poentirao je Čolak i povisio vodstvo Rijeke na 2:0.

No tu ipak nije bio kraj uzbuđenjima u ovom susretu. Slaven je u drugo poluvrijeme ušao daleko angažiranije i ubrzo u potpunosti zagospodario terenom, dok se kod Kekove momčadi vidio priličan umor. Inicijativa se Slavenu isplatila u 65. minuti kada Ivanovski s bijele točke smanjuje prednost Riječana, koji su idućih nekoliko minuta prilično opasno živjeli. Redale su se prilike pred vratima Sluge, koji je u tim trenucima s par sjajnih reakcija iščupao svoju momčad.

U jeku napada Slaven Belupa, poentirala je, međutim, opet - Rijeka i to preko Kekovog džokera s klupe. Zabio je Puljić, koji je zamijenio Čolaka i tako zapečatio sve nade domaćih da u ovom susretu mogu do pozitivnog rezultata.

Utakmicom u Koprivnici, za Rijeku je započela posljednja četvrtina prvenstva, u kojoj je glavni cilj osvojiti drugo mjesto, obzirom je Kekova momčad iz Kupa ispala, a do obrane naslova prvaka teoretski može jako teško. No drugoplasirani Hajduk je samo na bod prednosti od Rijeke, pa će se tu vjerojatno voditi velika bitka do kraja prvenstva.

SLAVEN BELUPO: Marković, Rebernik, Katić, Musa, Goda, Puclin, Brezovec, Trebotić, Ivanovski, Doležal, Delić.

RIJEKA: Sluga, Žuta, Župarić, Escoval, Leovac, Capan, Grahovac Acosty, Pavičić, Heber, Čolak.

Sudac Fran Jović (Zagreb)

TIJEK SUSRETA;

90' - Igrat će se dvije minute nadoknade.

87' - Umjesto Acostyja u igru ide Matic Črnic.

78' - GOOOL! 1:3 - Keku se isplatilo uvođenje Puljića, koji je na asistenciju Pavičića mirno matirao Markovića. Obrana Slavena je neobjašnjivo zaboravila na napadača Rijeke.

77' - Umjesto Hebera u igri je Gorgon.

75' - Mogla je Rijeka sada riješiti susret, ali snažan udarac Pavičića iz blizine maestralno brani vratar Slavena.

72' - Prva promjena u sastavu Rijeke - umjesto Čolaka u igru ide Puljić.

71' - Nova gužva pred vratima Sluge, ali obrana Rijeke čisti opasnost. U nastavku akcije Kitanovski tuče sa 18 metara, vrlo snažno, ali preko gola.

70' - Veliki pritisak Slavena. Sluga sada spašava Rijeku, obranio je sjajan udarac Muse glavom.

66' - Župarićev udarac glavom nakon kornera opet brani Marković, no sudac je označio zaleđe pa pogotka svejedno ne bi bilo.

65' - Odmah na drugoj strani velika prilika Rijeke, ali Marković odnosi loptu ispred Čolaka.

65' - GOL! 1:2 - Siguran s bijele točke je Ivanovski.

64' - Grahovac je ušao tijelom u Brezovca u kaznenom prostoru, Jović pokazuje na 11 metara.

60' - Prošlo je sat vremena igre. Igra se malo primirila i dok Slaven djeluje konkretniji nego u prvom dijelu, Rijeka je odlučila, čini se, malo usporiti i pričekati.

52' - Marković lako hvata Župarićev udarac glavom.

51' - Heber je projurio po desnoj strani i ubacio za Acostyja, čiji udarac završava u bloku.

46' - Ivković pokušava s dvostrukom izmjenom - umjesto Puclina ulazi Arap, a umjesto Gode Kitanovski. .

45'- Marković uspijeva uhvatiti oštar Heberov pokušaj ubacivanja po podu.

38' - GOOOL! 0:2 - Riječani su u samo pet - šest minuta slomili Koprivničane. Pavičić je sjajno proigrao Čolaka, koji se imao vremena namjestiti i nepogrešivo pogoditi mrežu Slavena.

32' - GOOOL! 0:1 - Heber je povukao kontru, pretrčao punih 60-ak metara i pronašao Acostyja koji s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogađa donji desni kut vrata Markovića.

23' - Ubrzo se Goda, srećom, pridigao.

22' - Opet Pavičić ubacuje iz slobodnog udarca s desne strane. Čolak je pokušao škaricama, ali je nogom umjesto lopte pogodio u glavu Godu. Izuzetno ružna scena, Goda je ostao ležati u nesvijesti, odmah su priskočili  u pomoć igrači obje momčadi i liječnička služba.

20' - U prvih 20 minuta nije bilo većih prilika ni na jednoj strani.

11' - Acosty opet glavom i opet neprecizno.

10' - Acosty nije glavom bio precizan nakon ubačaja Pavičića iz slobodnog udarca.

6' - Brezovec je dobro centrirao iz slobodnog udarca, što je riječka obrana uspjela izbiti. No lopta opet dolazi do Brezovca koji ponovo upotrebljivo ubacuje na Doležala, no napadač plavih je za koji centimetar neprecizan.

4'  - Escoval je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, Marković lako hvata.

1' - Probio je Ivanovski po desnoj strani, ali nitko od njegovih suigrača nije pričekao ubačaj.

0' - Objavljeni su početni sastavi. U onom Rijeke nema baš nikakvih iznenađenja - Bradarićevo mjesto zauzet će Luka Capan, dok u zadnjoj liniji umjesto Punčeca igra Escoval. Na klupi danas priliku čekaju još David, Črnic, Gorgon, Puljić, Dangubić, Raspopović i Čeliković.

Promo
Prelazak na DVBT-T2 signal ne znači da morate kupovati novi televizor ili prijemnik