Prva test utakmica

Rijeka na krilima Čolaka stigla do prve pobjede u pripremama, Galešić na probi

Denis Frančišković

Zoran Kvržić tijekom ogleda s Ljubljančanima/V. KARUZA

RIJEKA Prijateljska nogometna utakmica: Rijeka – Bravo 3:1 (0:0). Igralište u kampu HNK Rijeka. Sudac: Antonio Melnjak. Pomoćnici: Kezele i Balen (svi Rijeka). Strijelci: 1:0 Mamić (56′), 2:0 Čolak (70′), 3:0 Čolak (82′), 3:1 Žagar-Knez (90′). Žuti karton: Kancilija (Bravo).

RIJEKA (I poluvrijeme): Prskalo, Raspopović, Punčec, H. Smolčić, Štefulj, Lepinjica, Kvržić, Halilović, Pavičić, Vuk, Acosty.

RIJEKA (II poluvrijeme): Pandur, Galešić, Župarić, Mamić, Capan, Pavelić, Bušnja, Gorgon, Štefulj, Čolak.

BRAVO: Gril, Ihbeisheh, Kurtović, Brekalo, Žinko, Križan, Agboyi, Nukić, Piskule, Kirm, Klemenčić. Još su igrali: Vekić, Tavčar, Đajić, Matko, Trontelj, Matko, Palamar, Dabro, Urh, Španja, Žagar-Knez, Kancilija.

Nogometaši Rijeke otvorili su pripreme pobjedom protiv novog slovenskog prvoligaša Brava u utakmici koja je ponudila daleko više sadržaja u drugom poluvremenu. Na krilima dvostrukog strijelca Antonija Mirka Čolaka, koji bi sutra trebao potpisati ugovor i “grize” u svakoj minuti provedenoj na travnjaku, te efektnim golom povratnika Petra Mamića, rastrčani “bijeli” su u nastavlu slomili igru žilavih gostiju. Mogla je pobjeda Riječana u nastavku biti još izraženija, dok su gosti su u prvom dijelu imali bolje šanse…

Od novih lica, na mjestu stopera zaigrao je Niko Galešić, 18-godišnjak koji je dosad igrao u regionalnom njemačkom ligašu Zehlendorfu i Herthi, koji je došao na probu.