Okršaj na Rujevici

RIJEKA – OSIJEK Bijeli slavili, Jakov Puljić zabio za vrijednu pobjedu

P. N.

Foto. I. TOMIĆ

Riječani su zadnjih 15 minuta igrali s igračem više nakon što je isključen Marić.

Nogometaši Rijeke nakon duge se vremena su se vratili na svoju Rujevicu i u teškoj utakmici došli do pobjede nad Osijekom.

Nakon tri poraza Riječani su tako upisali prvu pobjedu ove sezone nad Zekićevom momčadi.

Bila je to tvrda utakmica, bez izrazitih prilika na ijednoj strani odnosno bez prave dominacije.

Međutim, gosti su se izvrsno branili.

Na kraju, heroj je ispao Jakov Puljić koji je ušao pred kraj umjesto ozlijeđenog Hebera.

Puljić je iskoristio jednu grešku vratara Malenice i zabio dvije minute prije kraja regularnog dijela za vrlo vrijednu pobjedu Rijeke.

———————-

TIJEK UTAKMICE

90’+4′ Kraj utakmice, Rijeka je teško, ali zasluženo pobijedila Osijek 1:0

90+3′ Žuti karton za Gabrijela Bobana zbog udaranja Zorana Kvržića

90′ Igrat će se 4 minute nadoknade

88′ GOOOOOOOLLLL Jakov Puljić zabija. Kvržić je pucao s lijeve strane, golman Osijeka brani, ali mu lopta ispada i dolazi do Puljića koji zabija dvije minute prije kraja

86′ Rijeka stišće, ali nikako do prilike. Osijek se odlično brani

83′ Umjesto ozlijeđenog Hebera, ušao je Jakov Puljić

82′ Izlazi Lopa, ulazi Mudražija

81′ Izgleda da se ozlijedio Heber, u jednom trku se uhvatio za zadnju ložu

79′ Novi korner za Rijeku, već 12. na ovoj utakmici, ali opet nema prolaska

75′ Izašao je Domagoj Pavičić, ušao Zoran Kvržić

74′ Drugi žuti karton za Mirka Marića, Rijeka je će zadnjih 15 minuta igrati s igračem više

73′ Odličan ubačaj Zute, veliki promašaj Gorgona glavom

68′ Kod Osijeka izlazi Hajradinović, ulazi Bočkaj

67′ Odlična akcija Rijeke, Heber je povukao, dao za Gorgona, koji prolazi Malenicu i vraća u sredinu, Pavičić loše puca. Dobra prilika za Rijeku

66′ Izlazi Čolak, ulazi Gorgon

64′ Slobodan udarac za Osijeka na 20-ak metara od gola Rijeke. Živi zid blokira

62′ Kakav pokušaj Acostyja. nakon kornera lopta dolazi do njega na vrhu 16-erac, Acosty diže loptu i onda efektno pokušava škaricama. Lopta odlazi pored gola. Krasan pokušaj riječkog napadača

61′ Acosty se lijepo oslobodio, pucao s 20-ak metara, ali pogodio jednog od igrača Rijeke u gostujućem 16-ercu

59′ Još jedan korner za Rijeku, loš udarac glavom Župarića

57′ Slobodnjak za Osijek, Slugi ispada lopta, Milović preko gola

55′ Peti korner za redom, sada napokon čisti obrana gostiju

55′ Četvrti korner za Rijeku za redom

54‘ Dobra akcija Rijeke iz kornera, čiste gosti u novi korner. Nakon toga još jedan korner za Rijeku

53′ Sjajna kontra Rijeke, Župarić je izbacio Acostyja koji puca, ali odlično brani gostujući golman

50′ Opasan udarac Lope s lijeve strane, ide pored gola. Osijek je bolje ušao u drugo poluvrijeme

47′ Korner za Osijek, Heber izbacuje iz riječkog 16-erca

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, za sada bez promjena u sastavima

———————-

45+1′ Kraj prvog poluvremena, Rijeka – Osijek 0:0

45′ Igrat će se još jednu minuta nadoknade

43′ Pavičić ubacuje iz slobodnjaka, Župarić glavom, lopta u čudnom luku ide prema golu, ali samo korner

42′ Jako puno prekšraja s obje strane cijepka igru

41′ Brza i opasna akcija Osijeka, u zadnji trenutak obrana Rijeke čisti u korner. Poslije kornera nema opasnosti za Rijeku

39′ Velika prilika za Rijeku, dugačak pas Bradarića, Heber je zaobišao vratara gostiju i pucao iz teške situacije, ali pored gola

36′ Slobodni udarac za Osijek s lijeve strane. Oštar ubačaj, Sluga je izašao, ruši ga Marić koji dobija za to žuti karton. Dobra i hrabra reakcija riječkog vratara

32′ Rijeka ima posjed, ali ne uspijeva kroz igru doći do prave prilike za gol. Osijek se dobro brani i vreba kontru

30′ Korner za Rijeku, sudac svira prekršaj Čolaku

27′ Acosty je pokušao lijevom, obrana Osijeka odbija u korner. Nakon kornera vratar Malenica izbija loptu daleko od gola

26′ Žuti karton za Lopu nakon prekršaja nad Acostyjem

21′ Korner za Osijek, nema opasnosti za gol Sluge

18′ Acosty je ubacio oštru loptu pred gol, Heber ne uspijeva doći do lopte. Ovo je moglo biti opasno

17‘ Pokušaj Hajradinovića s vrha 16-erca, lak plijen za Slugu

13′ Obje ekips su dosta guste u sredini, pa se dosta pokušava dugim loptama. Jedna takva je sada jako naljutila Matjaža Keka

10′ U prvih 10 minuta puno htijenja s boje strane, ali bez izrazite dominacije bilo koje ekipe

7′ Dobra akcija Rijeke, Acosty je ukrao lopt na centru, Čolak na kraju puca, brani Malenica

5′ Slobodni udarac za RIjeku  s desne strane, ubacuje Grahovac, izbija golman Malenica

3′ Mioč je sada napravio dosta problema Riječanima, ali na kraju bez opasnoti po gol Sluge

2′ Dobra riječka akcija s desne strane, na kraju gol aut

0′ Počela je utakmica