RIJEKA - HAJDUK (1:1) Jadranski derbi bez pobjednika, sumnjivi penal razjario navijače / Novi list
Danas: 23° 1n
Sutra: 27° 30° 12
21. kolovoza 2018.
Prva HNL

foto/video RIJEKA - HAJDUK (1:1) Jadranski derbi bez pobjednika, sumnjivi penal razjario navijače

Foto Vedran Karuza
Objavljeno: 12. kolovoz 2018. u 19:55 2018-08-12T19:55:00+02:00

Jadranski derbi završio je večeras bez pobjednika - s po jednim pogotkom u mreži Posavca i Sluge. Nažalost, nakon susreta ipak ostaje rep, u smislu odluke suca Pajača koji je u finišu, u 83. minuti dosudio dvojben jedanaesterac nakon kontakta Župarića i Saida.

Pune četiri minute trajao je prekid, tribine su doslovno poludjele, a s Armadine tribine je u teren poletjelo nekoliko desetaka plastičnih stolica i još sva sila upaljača i drugih predmeta. No Caktaš je bio siguran realizator i izborio drugi ovosezonski remi za Splićane.

Susret je počeo izuzetno tvrdo. Kopić je u susret ušao s čvrstim defanzivnim blokom, podebljavši bokove, tako da su na krilima igrali izrazito defanzivni Fomitschow i Šehić. To je u prvih dvadesetak minuta vrlo dobro funkcioniralo. No Rijeka je ubrzo pohvatala konce i preuzela inicijativu. Redale su se prilike pred Posavcem - od one Heberove, do nekoliko šansi Gorgona i Jakova Puljića. Posavec je kapitulirao tek u 62. minuti kad je Puljić na asistenciju Kvržića s nekih 8 metara zatresao mrežu.

Hajduk nije imao puno ideje kako igrati prema naprijed, a tome nije pomoglo ni kasnije uvođenje u igru Jaira, Gyurcsa i Saida. U čvrstom susretu, Hajduk je imao čak i nešto veći posjed lopte, no samo jedan udarac u okvir vrata - onaj Caktašev nakon što je Said izborio jedanaesterac.

Vrijedi spomenuti da je susret obilježio rijetko viđeni fair play potez Hajdukovog kapetana Josipa Juranovića u 35. minuti. Nakon što je, naime, Pajač faul IVanovskog nad Čanađijom svirao kao kontra faul, Juranović je napucao loptu u gol aut i zaradio ovacije cijelog stadiona.

S1208SJ01
Jadranski derbi na Rujevici - dobra atmosfera na tribinama / Foto Silvano Ježina

RIJEKA: Sluga, Pavelić, Župarić, Punčec, Žuta, Grahovac, Čanađija, Kvržić, Heber, Puljić, Gorgon.

HAJDUK: Posavec, Juranović, Vučur, Mikulić, Lopez, Fomitschow, Jurić, Caktaš, Hamza, Šehić, Ivanovski.

S128VK07
Jadranski derbi na Rujevici / Foto Vedran Karuza

TIJEK SUSRETA;

90' + 2 - Izlazi Gorgon, Kek šalje na teren Pavičića.

90' - Igrat će se sedam minuta nadoknade.

87' - GOOOL! 1:1 - Nakon četiri minute, Caktaš je izveo penal i - pogodio.

86' - I dalje se ubacuju razni predmeti sa sjeverne tribine. Utakmica je zasad u prekidu.

84' - Jedanaesterac još nije izveden, s Armadine tribine lete stolice prema terenu.

83' - Pajač svira jedanaesterac za Hajduk. Sudac je procijenio da je kontakt Saida i Župarića dovoljan za udarac s bijele točke. U svakom slučaju dvojbena odluka.

75' - Mijenja i Kek koji vadi Kvržića, a uvodi Čolaka.

73' - Posljednja Kopićeva promjena - izlazi Šehić, ućiće Adam Gyurcso.

63' - Kopić će u napadu umjesto s Ivanovskim pokušati sa Saidom.

62' - GOOOL! 1:0 - Gorgon je dao za Puljića koji je ovog puta precizan i s nekih osam metara dovodi Riječane u vodstvo.

58' - Nova velika prilika za Rijeku, ali Puljić opet puca malo pored vratnice.

57' - Udarac Jurića ide u blok i postaje lak plijen za Slugu.

Foto Silvano Ježina

54' - Mijenja i Kek - izlazi Heber, ulazi Acosty.

51' - Prva Kopićeva izmjena - izlazi Fomitschow, ulazi Jairo.

48' - Velika prilika Rijeke nakon jedne neopreznosti Lopeza, Gorgon se našao sam pred Posavcem, ali vratar Hajduka skida zicer.

46' - Počeo je drugi dio.

45+2 - Još jedan pokušaj Riječana, ovaj put preko Gorgona s desne strane, Posavec je na mjestu i odbija u korner.

45' - Još jedna velika prilika Rijeke, Puljić je tukao sa 17 metara, lopta je prošla s vanjske strance vratnice. Rijeka je pri kraju prvog dijela daleko konkretnija, Hajduk još nije imao udarca prema Slugi.

40' - Heber je promašio priliku utakmice. Napadač Rijeke se nakon brze kontre našao sam pred Posavcem, ali se poskliznuo i nije uspio zahvatiti loptu.

38' - Punčec je s leđa srušio Ivanovskog i dobio žuti karton.

37' - Prilika za Gorgona koji je s desetak metara gađao bliži kut vrata Posavca, ali nije bio precizan.

35' - Izuzetan i rijetko viđen fair play. Juranović je loptu iz slobodnog udarca ispucao u gol aut i zaradio pljesak cijele Rujevice.

31' - Dohvatili su se rukama Ivanovski i Čanađija, nakon međusobnog odgurivanja obojica su završili na podu. Sudac je dosudio prekršaj za Hajduk, nakon čega su doslovno poludjeli na klupi Rijeke.

23' - Žuta je požutio zbog prigovora.

19' - Prva velika prilika na susretu. Opalio je sa 17 metara Puljić, Mikulić skrenuo u korner, samo par centimetara od vratnice,

15' - Prvi korner za Hajduk, ali Sluga je siguran u skoku.

11' - Brza tranzicija Rijeke, Žuta je dao za Hebera koji se našao u izglednoj situaciji, ali Vučur je uklizao i odbio loptu.

9' - Grahovac je ubacio iz slobodnjaka, Posavec boksao loptu i otklonio opasnost.

8' - Slobodan udarac za Riječane nakon što je Šehić s leđa srušio Hebera.

4' - Zasad se vodi žestoka bitka po sredini terena.

1' - Počinje susret, s centra prvi kreće Hajduk, u svojoj gostujućoj crveno - plavoj kombinaciji.

0' - Rujevica je večeras potpuno rasprodana, Jadranski derbi igrat će se u sjajnoj atmosferi.

0' - Objavljeni su početni sastavi, a u oba ima određenih iznenađenja. Kek je tako na klupi odlučio ostaviti Acostyja i Pavičića, dok su mjesto u prvih 11 našli Kvržić i Puljić. Na klupi šansu čekaju još Prskalo, Čolak, Escoval, Raspopović i Capan.

Promjena ima i kod Hajduka. Mjesto je u prvih 11 dobio Edin Šehić, kojeg dosad, osim u pripremnim susretima nije nigdje bilo na "mapi", dok je Adam Gyurcso ostao na klupi. U konkurenciji za utakmicu, pak, uopće nije Marko Futacs. Priliku da zaigraju imaju još Ljubić, Palaversa, Jairo, Said, Tudor i Ismajli.