foto REMI U KOPRIVNICI (1:1) Farmaceuti otkinuli bitne bodove Kekovoj momčadi

Foto Denis Lovrović
Autor: ,
Objavljeno: 23. rujan 2017. u 18:18 2017-09-23T18:18:00+02:00

Koprivničanima je na putu do za njih velikog boda posao olakšalo tromo izdanje aktualnog prvaka

Ispostavilo se da je trener "Slaven Belupa" Željko Kopić jako dobro znao što govori kada je ustvrdio da njegova momčad nije bez izgleda u dvoboju s "Rijekom". Doduše, Koprivničanima je na putu do za njih velikog boda posao olakšalo tromo izdanje aktualnog prvaka koji se većim dijelom utakmice mučio sa slaganjem akcija.

Već u 4. minuti "Rijeka" je zaprijetila iz prekida. Nakon kornera s lijeve strane Heber je bio najviši pred golom, ali domaći golman Antun Marković refleksno je intervenirao i sačuvao svoju mrežu. Dvije minute kasnije "Slaven Belupo" je uzvratio na sličan način. Centaršut iz slobodnog udarca na desnoj strani savršeno je sjeo na glavu Pere Pejića, čiji je udarac bio prekrupan zalogaj za Andreja Prskala. Srećom po "Rijeku", lopta je pogodila Josipa Mišića i opasnost je bila otklonjena.

Igrala se 15. minuta kada je "Rijeka" još jednom tražila vodstvo iz prekida. Ovoga puta centaršut je s desnog boka stigao na drugu stativu, gdje je Dario Župarić glavom usmjerio loptu prema bližem kutu. Nova parada u Markovićevoj izvedbi opet je rastužila goste koji su u početnih dvadeset minuta igre bili za nijansu bolji suparnik.

s2309d01
Susret Slavena i Rijeke u Koprivnici / Foto Denis Lovrović

Međutim, teško su izlazili na kraj sa zgusnutom obranom "Slaven Belupa". Naime, Koprivničani su zaigrali u formaciji 3-4-3, ali bočni igrači, Vedran Purić i Ante Vrljičak, spuštali bi se u zadnji red čim bi "Rijeka" osvojila loptu i krenula u napad. Osim toga, domaći veznjaci sasvim solidno su pokrivali prostor, tjerajući "Rijeku" da traži rješenja kroz preskakanje igre.

Na isteku 31. minute "Slaven Belupo" je stigao do situcije koja je mirisala na opasnost, Selim Bouadla i Kristijan Bistrović izmijenili su dva dodavanja i izbacili Pejića u priliku. Umjesto da krene prema Prskalu, iskusni napadač oodlučio se za bijeg u stranu i davanje povratne lopte. Bio je to alibi potez koji nije donio opasnost.

Šest minuta kasnije Pejić se još jednom našao u obećavajućoj situaciji. Ovoga puta je tražio kontakt s Josipom Elezom za možebitni jedanaesterac, ali taj pa nije izgledao uvjerljivo. U nastavku akcije lopta je stigla do Bouadle čiji je udarac išao ravno u Prskala. Bilo je to zadnje uzbuđenje u prvom dijelu koji "Rijeci" nije donio previše razlog za zadovoljstvo.

Slaven Belupo - Rijeka 1:1

Gradski stadion. Gledatelja: 3.500. Sudac: Fran Jović (Zagreb) 6,5. Pomoćnici: Petrović (Valpovo), Grgić (Osijek).
Strijelci: 0:1 Heber (59'), 1:1 Međimorec (78').
Žuti karton. Vrljičak, Kendeš (Slaven Belupo).
SLAVEN BELUPO: Marković 7 – Međimorec 6,5 (od 85' Arap -), Musa 6, Katić 6,5 – Purić 6, Vidović 6,5, Bistrović 6, Vrljičak 6 (od 78' Rebernik -) – Trebotić 6 (od 72' Kendeš -), Pejić 6, Bouadla 6.

Početak nastavka ponudio je nešto bolju igru aktualnog prvaka. Zoran Kvržić mogao je u 48. minuti zapucati po golu iskosa s desne strane, no prizemnim je dodavanjem odlučio potražiti Heber i Marija Gavranovića na suprotnoj stativi. Pronašao je Nikolu Katića koji je otklonio opasnost od svog gola. Nešto kasnije "Slaven Belupo" je uzvratio preko Purića na lijevoj strani. Za razliku od Kvržića, njega nije mučila nesebičnost, no Prskalo je bio odlično postavljen.

Ta je prilika ohrabrila Koprivničane, baš kao i sve učestalije greške Riječana koji u tim trenucima nisu mogli spojiti tri uzastopna dodavanja. No, gosti su pokazali zube čak i u tom razdoblju, a pomazila ih je sreća. Naime, u 59. minuti Filip Bradarić je u šesnaestercu domaćih tražio Leonarda Žutu koji je sa suparničkim igračem za vratom odlučio za spuštanje lopte tjemenom prema Heberu. Zapravo, to je bio jedini logičan potez. Heber je tražio bliži kut, a Marković je dopustio da mu lopta ispod tijela izmigolji u mrežu – 0:1.

Probijanje rezultatske barijere "Rijeci" je donijelo olakšanje jer domaći u tim trenucima nije djelovali kao momčad koj ima snage i moći za stvaranje pritiska i juriš na izjednačenje. No, petnaest minuta kasnije ispostavilo se da "Slaven Belupo" to ipak može ostvariti. Preciznije, "Rijeka" se povukla i prepustila inicijativu suparniku, nadajući se kontri koja bi otklonila sve dvojbe.

Umjesto toga stiglo je izjednačenje u 78. minuti. Nakon kornera s desne strane, Pejić se vinuo zrakom na vrhu peterca i skrenuo loptu prema drugoj stativi. Taj udarac završio bi van okvira gola da su gosti zadržali koncentraciju na potrebnoj razini. Ovako je Vinko Međimorec utrčao na drugu stativu i s pola metra skrenuo loptu u mrežu – 1:1.

Naravno, "Rijeka" se nakon toga trgnula, svjesna da nema previše vremena za zabijanje drugog gola. U 85. minuti Domagoj Pavičić našao se u dobroj situaciji za udarac s desne strane, ali odlučio se za neprecizno guranje lopte na drugu stativu. Nešto kasnije isti je igrač s ruba šesnaesterca pucao ravno u Markovića, nakon duplog pasa s Maxwellom Acostyjem.

TIJEK SUSRETA;

90'+3 - Marković je sjajno obranio udarac Acostyja u posljednjim trenucima.

88' - Marković je zaustavio dobar pokušaj Pavičića s petnaestak metara.

80' - Mogao je Slaven sada doći i do potpunog preokreta, ali Kendeš je u velikoj prilici pucao preko gola.

78' - GOL! 1:1 - Međimorec donosi izjednačenje Slavenu. Bouadla je ubacio iz kornera, Pejić spustio loptu na drugu vratnicu, a Međimorec lako pogodio nebranjenu mrežu.

75' - Nakon pogotka "Rijeke" ritam utakmice je malo splasnuo.

59' - GOOOL! 0:1 - Heber nastavlja dobru formu. Žuta mu je odlično spustio, a bivši Slavenov igrač matirao domaćeg vratara, koji je ovaj put prilično traljavo reagirao - lopta mu je prošla kroz noge.

53' - Prskalo brani udarac Bistrovića iz slobodnog udarca.

50' - Velika prilika za Slaven. Prvo je udarac Pejića završio u bloku, potom Prskalo obranio snažan udarac Purića.

45' - Počeo je drugi dio susreta.

38' - Odlična prilika somaćih, Bouadla se našao sam na 7-8 metara pred Prskalom, koji pokazuje dobre reflekse i brani. Slaven je sve življi.

35' - Slobodan udarac s malo više od 20 metara Trebotić je zapucao visoko preko gola.

30' - Sada je s druge strane dobro probio Pejić, ali Žuta uspijeva otkloniti opasnost u kaznenom prostoru.

24' - Sve je jači pritisak Rijeke. Novi slobodan udarac završio je u bloku domaće obrane.

15' - Fantastična obrana Markovića nakon udarca glavom Župarića. Slavenov vratar zasad prvo ime susreta.

6' - Odmah uzvraća Slaven preko Pejića koji je najbolje reagirao na ubačaj Bouadle. Moguće je da je u gužvi lopta pogodila u ruku Župarića, ali sudac nije reagirao.

4' - Prvi korner za Rijeku nakon što je Heberov pokušaj blokirao Musa. Odmah prva velika prilika Rijeke - ubacio me Mišić, Heber dobro pucao glavom, ali Marković brani.

1' - Počeo je susret. Prva akcija Rijeke, Kvržić je brzo dao do Mišića, koji prebacuje za Žutu, ali njegov pokušaj centaršuta blokira Trebotić.

0' - Susret počinje za 45 minuta.

0' - Objavljeni su početni sastavi. Iako je u najavi utakmice Kek rekao da će Bradarić ostati u Rijeci, veznjak je ipak otputovao u Koprivnicu i bit će u prvom sastavu. Ostatak momčadi je manje - više standardan. Na klupi svoju šansu čekaju Sluga, Matei, Acosty, Puljić, Pavičić, Mavrias i Jelić.