22. studenoga 2017.
Kup Hrvatske

Osmina finala Kupa: Rijeka slavila 3:0, je li kriza konačno prošlost

Objavljeno: 14. studeni 2017. u 13:00 2017-11-14T13:00:00+01:00

U drugom poluvremenu stvari su ipak došle na svoje pogotovo nakon što je Rijeka povela preko Pavičića

Nogometaši Rijeke svladali su Goricu u osmini finala hrvatskog nogometnog kupa rezultatom 3:0.

Iako to nije bila neka perfektna igra izabranika Matjaža Keka, kvaliteta i trud ipak su se na kraju pokazali presudnima.

Riječani su pokušavali cijelo vrijeme, ali prvo poluvrijeme nije donijelo ozbiljnijih prilika za goste uz obilje grešeke i isprekidane igre.

No, u drugom poluvremenu stvari su ipak došle na svoje pogotovo nakon što je Rijeka povela preko Pavičića.

Do kraja susreta u strijelce su se još upisali Mario Gavranović i Zoran Kvržić.

Rijeka će u četvrtfinalu gostovati u Zaprešiću kod Intera, a u preostale tri utakmice sastaju se Dinamo – Istra 1961, Rudeš – Lokomotiva, te Osijek – Hajduk.

Sve četiri utakmice na rasporedu su srijedu, 29. studenoga 2017. godine.

----------------

90'+2' Kraj utakmice

90' Izašao je Kvržić, ušao Acosty

84' GOOOOOOL 3:0 Zabio je Zoran Kvržić odličnim udarcem s vrha 16-erca

81' GOOOOOOL Gavravnović zabija za 2:0 nakon odličnog trka Mavriasa, Gorgon je propustio ali Gavranović zabija

76' Prekršaj Maleša na 25 metara od gola, loš pokušaj domaćih odlazi lopta daleko od gola

72' Prošao je Mavrias, ubacio na peterac, ali obrana domaćih čisti ispred Gavranovića

69' Dobra akcija Rijeke, ali loš centaršut Kvržića na kraju pa nema opasnosti za gol domaćih

67' Slobodni udarac za Goricu, čisti obrana Rijeke

62' Izlazi Mišić, ulazi Bradarić

57' GOOOOOOOL Rijeka vodi, zabio je Domagoj Pavičić, nakon upornog trka Zorana Kvržića i snalažljivosti Marija Gavranovića lopta je došla na vrh 16-erca otkuda je Pavičić šalje u mrežu domačih

55' Pokušaj domaćih iz daljine, lak posao za Prskala

52' Nova šansa za Rijeku, Gorgon puca golman domaćih vadi ispod vratnice

52' Izlazi Črnic, ulazi Gavranović

51' Kakva šansa za Rijeku, Pavičić se našao na petercu, blokiraju domaći njegov šut

49' Gorica je pokušala iznenaditi, obrana Rijeke je uspjela očistiti opasnost

48' Črnic pokušava opet s vrha 16-erca, lagan posao za domaćeg vratara

47' Zuta je pucao s vrha 16-erca, blokiraju domaći

46' Počelo je drugo poluvrijeme

Gotovo je prvo poluvrijeme

45' Opsada gola domaćih završila je ubačajem u 16-erac, Gorgon je skočio ali lopta je bila previsoka

44' Sumnjiva situacija u 16-ercu domaćih, Riječani su tražili igranje rukom

42' Maleš pokušava s 30 metara, lopta ide visoko preko gola

41' Velika šansa za Goricu, lopta ide pored gola

37' Dobro su kombinirali Kvržić i Mavrias, u 16-erac je ušao Pavičić i ubacio u sredinu ali čisti obrana domaćih

35' Gol za Goricu, poništen radi zaleđa

33' Riječanima se ne može osporiti trud i trka, ali malo je pravih šansi

28' Pokušaj Gorgona iz daljine, lopta ide preko gola

27' Slobodni udarac za Rijeku, ali bez opasnosti po gol domaćih

25' Rijeka ima posjed, ali domaći se uredno i relativno lako brane...dosta je nepovezanosti u redovima bijelih

17' Dvije velike prilike za RIjeku, prvo je Črnic pucao, brani golman domaćih a u nastavku akcije Kvržićev udarac je blokiran, a nakon toga Paavičić puca preko gola

15' Prilika za Goricu, ali označeno je zaleđe

12' Pavičić je odigrao kratko za Kvržića koji je pucao iskosa sa nekih osam metara, ali Kahlina je bio na mjestu

8' Otvarala se prilika za Rijeku, ali obrana Gorice je očistila

3' Prvi udarac na gol uputio je Maleš s preko 20 metara, a lopta je otišla iznad okvira

0' Počela je utakmica