24. srpnja 2017.
Prva HNL

foto OTVARANJE SEZONE Riječani s igračem manje svladali Slaven Belupo 2:0

Objavljeno: 15. srpanj 2017. u 20:58 2017-07-15T20:58:00+02:00

Nogometaši Rijeke na Rujevici su pobjedom otvorili sezonu Hrvatski telekom Prve lige.

U goste bijelima stigao je uvijek neugodni Slaven Belupo koji je proteklih sezona često zano jako namučiti Matjaža Keka i njegove trupe.

U obranu naslova prvaka Riječani su krenuli pobjedom u čvrstom i žestokom susretu, golove su zabili Alex Gorgon i Marko Vešović.

Dobrih pola sata je Rijeka igrala s igračem manje pa je ova pobjeda još i vrednija.

-----------------------------

KRAJ UTAKMICE - RIJEKA JE POBIJEDILA 2:0 I OSVOJILA PRVA TRI BODA U NOVOJ SEZONI

93' Izlazi Marko Vešović, ulazi Ivan Marić

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

90' Gorgon bježi u kontru, na kraju puca Ristovski, nema opasnosti za goste

88' Neumorni Vešović opet je pobjegao u kontru, Gorgon je odlično ušao iz drugog plana i pucao glavom, ali lopta odlazi iznad gola

84' Odlična kontra Rijeke, Kvržić je na kraju nesebično tražio suigrača na drugoj strani, ali obrana Slavena izbacuje u korner

76' Velika požrtvovnost igrača Rijeke, stišću goste na njihovoj polovici unatoč činjenici da imaju igrača manje. Publika to nagrađuje naravno velikim pljeskom

72' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Mišić je uzeo loptu, pričekao i ubacio na drugu stranu gdje dolazi Vešović i zabija za 2:0

SP157X8
Utakmica ''Rijeka'' - ''Slaven Belupo'' / Foto Damir Škomrlj

70' Kod Rijeke izlazi Heber, u igru ulazi Zoran Kvržić

66' Kakva prilika za Slaven Belupo, Kendeš je sam bio ispred gola, ali puca preko vratnice

59' Izlazi Matei, ulazi Mate Maleš

57' Crveni karton za Filipa Bradarića, nakon starta na gostujućem igraču kapetan Rijeke dobija drugi žuti karton, bijeli ostaju s igračem manje

52' Nakon slobodnog udarca za Rijeku puca Matei, lopta ide pored gola

48' Velika gužva među igračima - izgleda da je netko udario Župarića, a na travnjaku ternutno leži Ivanovski. Žuti karton dobio je Filip Bradarić, ali i igrač Slavena Ivanovski..

47' Korner za Rijeku, ali bez većih opasnosti za goste

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, Rijeka golom Gorgona vodio 1:0

38' Novi udarac Florentina Mateija, nema opasnosti za goste. Matei je iznimno raspoložem i motiviran večeras.

36' Korner za Belupo, puca Međimorec ali lopta ide preko gola

33' Matei opet radi probleme obrani Slavena, ali na kraju samo korner iz kojeg nije bilo opasnosti za gol Slavena

31' Odličan izlazak Rijeke, na kraju je pucao Heber, ali blokiraju gosti

22' GOOOOOOOOOLLL zabio je Gorgon za vodstvo Rijeke, nakon ubačaja Vešovića sa strane najviši je riječki Austrijanac i pogađa za 1:0

22' Posjed lopte je na strani bijelih i to 69%

19' Vešović i Ristovski kombiniraju, Ristovski ubacuje ali hvata golman Slavena

16' Dvije prilike za RIjeku, prvo je Matei sjajno prošao po lijevoj strani i ušao u16-erac, ali obrana Slavena čisti. Nakon toga Eber je presjekao jednu loptu pa dao za Gorgona koji puca preko gola

15' I opet Slaven, lopta ide ravno u Slugu

11' Novi pokušaj Slavena, ali Sluga je siguran

10' Rijeka za sada bez ozbiljnijih prilika

5' Greda za Slaven Belupo, Župarić je pogriješio i Ivanovski prebacuje Slugu, ali pogađa gredu

0' Počela je utakmica na Rujevici