HT Prva liga

KVRŽIĆ ZA TRI BODA Teško izborena, ali iznimno vrijedna pobjeda Rijeke

P. N.

Nije to bila neka grandiozna predstava bijelih, ali nakon šokantnog poraza kod Rudeša, Rijeci je trebala pobjeda, možda čak i bolje da je ovako teško izborena.

Nogometaši Rijeke slavili su u još jednom susjedskom derbiju na pulskoj Drosini.

Bila je to tvrda i žustra utakmica, pogotovo u prvom poluvremenu.

Rijeka je mogla povesti već u prvoj minuti kada je Acosty pogodio stativu, ali nakon toga velikih odnosno čistih prilika i nije bilo.

Obje ekipe tražile su pogodak ali dobre obrane i veliki broj grešaka u napadu pretvorio je utakmicu u rovovsku bitku na sredini terena.

U drugom dijelu Rijeka je digla ritam što je dovelo i do većeg broja dobrih akcije i prilike.

Domaći kao da su odlučili čuvati bod, ali unatoč svoj sili riječkih promašaja, od kojih su neki bili za rubriku vjerovali ili ne, Zoran Kvržić je 5 minuta nakon ulaska zabio za vodstvo.

Pokazalo se to na kraju i ključnim trenutkom utakmice jer Puljani do kraja nisu uspjeli izjednačiti dok su bijeli imali još nekoliko prilika za drugi gol.

———————-

TIJEK UTAKMICE

90+2′ Kraj utakmice Rijeka je pobijedila 1:0 golom Zorana Kvržića

90′ Igrat će se još dvije minute nadoknade

90′ Izlazi Heber, ulazi Črnic

83′ Iz gotovo ničega sada šansa za Istru, čisti Escoval vrlo dobrim startom i izbacuje u korner. Iz kornera nema opasnosti za gol Sluge

80′ Grahovac je sada pucao s vrha 16-erca, lopta ide preko gola. Još jedna dobra šansa za Rijeku, akciju je opet zakuhao Kvržić

76′ GOOOOOOLLLL Konačno su zabili Riječani. Zoran Kvržić je joker s klupe. Nakon gužve u 16-ercu domaćih izgledalo je da će opet Riječani propustiti šansu, ali na kraju Kvržić ipak zabija.

75′ Opet veliki promašaj Acostyja, sam je bio oko 6 metara od gola i sjajan ubačaj Raspopovića šalje pored gola. Još jedna sjajna šansa  za Rijeku

73′ Zanimljivo, unatoč jako žustroj utakmici, za sada nema žutih kartona

70′ Izlazi Čolak, ulazi Kvržić

69′ Opet šansa za Rijeku, Acosty puca u 16-ercu ali pogađa jednog igrača Istre pa lopta dolazi do Iveše

68′ Mrtva šansa za Rijeku, dobra akcija s desne strane, lopta je na kraju došla do Čolaka čiji udarac s pet metara brani Vanja Iveša. Kakva prilika

61′ Lijepa akcija Rijeke, Acosty puca daleko iznad gola

59′ Gorgon se već našao u nekoliko izglednih situacija, Rijeka je bolja u drugom poluvremenu, ali nema gola

55′ Izlazi Jakov Puljić, ulazi Alexander Gorgon

53′ Korner za Rijeku, lopta dolazi do Hebera koji puca preko gola, još jedna obećavajuća prilika bijelih odlazi u nepovrat

47′ Kakva prilika za Puljića. Čolak je uzeo loptu, Puljić sam prema golu, puca prejako. Odlična šansa za Rijeku je to bila

46′ Ubačaj Grahovca nakon prekršaja nad Raspopovićem. Lopta ide daleko od gola

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u momčadima

———————-

45′ Kraj prvog poluvremena. Istra – Rijeka 0:0

42′ Heber je lijepo pronašao Capana koji puca iskosa s 20-ak metara, dobar udarac, ali pored gola

40′ Obrana Istre za sada jako dobro čita riječke napade

34′ Bilo je opasno pred vratima Rijeke nakon kornera, ipak gosti su to zaustavili i bacili Asotyja u kontru no i obrana domaćih se snašla

33′ Korner za Rijeku, Iveša opet siguran

32′ Dobar ubačaj Raspopovića, čiste Puljani

27′ Acosty je ubacio, Heber ne uspijeva dobro zahvatiti loptu glavom

25′ Slobodni udarac za Istru s 20-ak metara, opet blokira riječki živi zid

23′ Pokušaj Puljjića s vrha 16-erca ide preko gola

23′ Heber iz daljine, u okvir gola, ali bez velikih opasnosti za Ivešu

21′ Dvije intervencije Simona Sluge, prvo je ukrotio jak udarac Pavića iz daljine, a onda obranio i udarac Barufija

20′ Slobodni udarac za Istru, ubačaj s lijeve strane na drugu vratnicu moglo je biti opasno, ali na kraju čiste Riječani

18′ Heber je sada lijepo prošao, ali i napravio potez previše pa nema opasnosti

15′ Vezane pogreške sada i s jedne i s druge strane, igra se sada uglavnom oko cetnra uz dosta prekršaja

11′ Dosta živahan početak, i jedni i drugi traže pogodak

10′ Novi pokušaj Riječana iz slobodnjaka, ubacio je Grahovac, ali čiste domaći

8′ Korner sasda za Rijeku, Iveša siguran

7‘ Dva kornera za redom sada za Istru, bez opasnosti za bijele

6′ Heber uubacuje na peterac, kupi  Iveša

5′ Pokušaj iz slobodnjaka za Istru, lopta pogađa živi zid bijelih

4′ Sada prilika za Istru, čisti obrana bijelih.

1′ Acosty odmah gađa vratnicu već u prvoj minuti…Ubačaj je došao s lijeve strane, Acosty puca glavom i pogađa stativu

0′ Počela je utakmica