Varaždin vs. Rijeka

KRAJ: Rijeka uspjela sačuvati vodstvo s početka nastavka i izboriti prolaz

Riječani nisu bez Armadine podrške u Varaždinu/Foto D. KOVAČEVIĆ

RIJEKA Nogometaši Rijeke od 19.30 sati u Varaždinu igraju susret osmine finala Kupa Hrvatske. Riječani nakon izbacivanja Buja moraju napraviti novi korak prema obrani naslova osvajača Kupa, te pritom isprati gorak okus domaćeg prvenstvenog poraza od Gorice.

– Kup je specifično natjecanje, nema alibija, svaka slabija igra se kažnjava ispadanjem. Branimo naslov u Kupu, nema drugog nego da ostvarimo pobjedu – rekao je Simon Rožman, trener Rijeke.

Očekujemo službene sastave.

Stigle su postave. U momčadi Rijeke nema Tomečaka, Escovala, Andrijaševića i Čolaka. Počinju Župarić, Mamić, Murić i Lepinjica.

90+4. minute:

84. minuta: Lončar je lob udarcem umalo iznenadio Nevistića, lopta je završila na gredi.

GOL!!! Varaždinci su smanjili na 1:2. Leonard Vuk je pogodio iskosa u gornji lijevi kut.

GOL!!! Alexander Gorgon je u 54. minuti pogodio za 0:2. Prethodno je Puljić uzdrmao vratnicu.

GOL!!! Petar Mamić je u 48. minuti pogodio za 0:1. Murićev pokušaj udarca pretvorio se u asistenciju.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme u Varaždinu.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

34. minuta: Halilović je opalio po lopti nakon udarca iz kuta, ali Nevistić je dobro reagirao i nogom odbio loptu.

27. minuta: Još jedan daljinski pokušaj Riječana, Lepinjica je ljevicom tukao s 25 metara, ali Nevistić se nije dao iznenaditi.

13. minuta: Puljić je probao iz slobodnjaka, ali Nevistić brani.

1. minuta: Počela je utakmica u Varaždinu.

VARAŽDIN – RIJEKA 1:2

Stadion Varteks. Sudac Igor Pajač (Sv. I. Zelina). Žuti karton: Semić, Kolarić, Roca (Varaždin), Župarić, Puljić (Rijeka). Strijelci: 0:1 Mamić (48′), 0:2 Gorgon (54′), 1:2 Vuk (84′).

VARAŽDIN: Nevistić, Prce, Glavina, Posavec, Senić, Milićević, Kolarić, Stolnik, Roca, Tkalčić, Guera.

RIJEKA: Prskalo, Kvržić, Župarić, Punčec, Mamić, Lepinjica, Halilović (od 70′ Igleasias), Lončar, Murić, Gorgon (od 82′ Capan), Puljić (od 77′ Babić).