Rijeka vs. Lokomotiva

KRAJ: Rijeka sačuvala gol prednosti i pobjedom osigurala drugo mjesto

Slavlje Riječana nakon gola Murića/V. KARUZA

RIJEKA Od 19 sati nogometaši Rijeke igraju posljednji domaći ogled ove sezone. Na oproštajku od Rujevice stiže desetkovana Lokomotiva koja je ispala iz svih kombinacija za odlazak u Europu. Riječanima treba pobjeda s kojom bi i matematički potvrdili drugu poziciju četiri dana uoči finala Kupa Hrvatske protiv Dinama u Puli. Trener Igor Bišćan ne može računati na požutjele Lepinjicu i Escovala, te pocrvenjelog Pavičića, a u momčad se vraća Kvržić, a najavio je i određene promjene kako bi sačuvao dio igračkih snaga za pulski finale.

Stigli su sastavi. U riječkom prema očekivanjima ima dosta promjena. Sudeći po imenima Bišćan će se vjerojatno vratiti na sustav 4-2-3-1 u kojem je igrao veći dio sezone. Vjerojatno će na poziciju lijevoga beka povratnik u momčadi Ivan Tomečak, u vezni red dvojac Lončar – Capan, a ispred trojica polušpica Murić, Halilović i Acosty. U početni sastav se vratio i napadač Puljić. Čolak je na klupi kao i Mamić, dok Gorgona nema u zapisniku utakmice. Gosti su doputovali sa samo 16 igrača.

94. minuta: Kraj utakmice na Rujevici.

94. minuta: Radonjić je udarcem iza leđa poslao loptu na gredu.

83. minuta: Novi pokušaj gostiju, Drožđek je pucao kraj gola.

72. minuta: Nova prilika za Lokomotivu. Drožđek je tukao iskosa, a Sluga izbio loptu u korner.

67. minuta: Prijete gosti. Ivanušec je tukao s 14 metara zamalo kraj vratnice.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

GOL!! Robert Murić je dočekao dar u gostujućem šesnaestercu i pogodio vodstvo Rijeke u 36. minuti!

25. minuta: Punčec je zatresao gostujuću mrežu nakon Murićeva ubačaja iz kornera, ali je Pajač poništio pogodak. Vjerojatno zbog toga jer je lopta nakon upućivanja izašla izvan granica igrališta ili je netko od igrača RIjeke napravio prekršaj u napadu.

1. minuta: Počela je utakmica.

RIJEKA – LOKOMOTIVA 1:0

RIJEKA Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Gledatelja: 3086. Sudac Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina). Strijelac: 1:0 Murić (36′). Žuti kartoni: Hujber, Ivanušec, Đurasek Majstorović (Lokomotiva), Puljić, Capan (Rijeka).

RIJEKA: Sluga, Kvržić, Župarić, Punčec, Tomečak, Capan, Lončar, Murić (od 74′ Bušnja), Halilović, Acosty (od 82′ Mamić), Puljić (od 76′ Čolak).

LOKOMOTIVA: Grbić, Hujber, Majstorović, Kolinger, Lecjaks, Đurasek (od 72′ Radonjić), Drožđek (od 89′ Morožin), Ivanušec, Burić, Mlinar, Uzuni.

Utakmice 34. kola:

Inter – Dinamo 2:3

Rijeka – Lokomotiva 1:0

Hajduk – Istra 1961 ned 16.30

Gorica – Osijek ned 19.00

Rudeš – S. Belupo pon 18.00

Dinamo 35 28 5 2 71:18 89Rijeka 35  19  9 7 69:35  66Osijek 34 17  8 9 58:33 59Hajduk 34 16 11 7 54:35  59Gorica   34  15  8 10 53:44  53Lokomotiva  35  13 10 12  49:40  49S. Belupo 34 6 15 13 39:52   33Inter 35  9 4 22 39:81 31Istra 1961  34 5 7   22  28:69  22Rudeš  34 3 5 26 26:77  14

Sljedeće kolo (26. svibnja): Slaven Belupo – Rijeka, Lokomotiva – Gorica, Osijek – Inter, Dinamo – Hajduk, Istra 1961 – Rudeš (24. svibnja).