KRAJ: Rijeka pogocima Lončara, Puljića i Čolaka svladala posljednju momčad lige

Maxwell Acosty tijekom ogleda s Rudešom/V. KARUZA

RIJEKA Nogometaši Rijeke od 19 sati na Rujevici dočekuju posljednju momčad i novoga drugoligaša Rudeša. Na papiru riječ je najlakšem mogućem zadatku za momčad Igora Bišćana, no na Rujevici su oprezni i svjesni da takve, unaprijed otpisane momčadi, mogu biti “plutajuće mine”. Riječani računaju na nova tri boda koja bi ih učvrstila na drugoj poziciji, odnosno odvela na šest bodova prednosti u odnosu na Osijek, a čak devet u odnosu na Hajduk. Kišovito vrijeme možda neće biti saveznik igračima i gledateljima, no s druge strane ne treba zaboraviti da su upravo kišne predstave nerijetko u Rijeci bile posebno zanimljive i kvalitetne.

Bit će zanimljivo vidjeti i za koju postavu će se odlučiti trener Igor Bišćan koji po uhodanom proljetnom običaju ima dosta problema s ozljedama. Posljednji se na tu listu “načetih igrača” uvrstio veznjak Domagoj Pavičić.

Stigli su službeni sastavi. Domagoj Pavičić ipak počinje utakmicu. Čolak je na klupi za pričuve.

90.+3 minute: Kraj utakmice.

83. minuta: Štrkalj tuče glavom, a Sluga sjajnom reakcijom spašava svoja vrata.

75. minuta: Gledatelji su zvižducima ispratili s travnjaka Franka Kovačevića, ponajboljeg igrača u gostujućim redovima. Očito mu nisu zaboravili odlazak s Rujevice na Poljud.

GOL!! Antonio Mirko Čolak je u padu s pet metara ugurao loptu u mrežu i u 69. minuti vratio riječku prednost na dva pogotka.

61. minuta: Uzvratio je Kovačević, snažnim udarcem s vrha šesnaesterca poslao je loptu zamalo iznad vratiju.

59. minuta: Dobar pokušaj Murića i sjajna reakcija vratara Banića.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

GOL!!! Rudeš je smanjio na 2:1. Bivši junior Rijeke Franko Kovačević je centrirao, Bjelorus Lisakovich neometan tukao glavom sa sedam-osam metara. Sluga je njegov udarac obranio, a gostujući veznjak dobio priliku za popravni zakucavši loptu u mrežu.

GOL!!! Jakov Puljić je glavom pospremio ubačaj Pavičića u 39. minuti. Rijeka vodi 2:0.

GOL!!! Rijeka od 35. minute vodi 1:0. Puljić je odjurio u kontru, a Lončar zabio na njegovu asistenciju.

17. minuta: Rijeka ima više loptu u nogama, ali bez pravih prilika. Domaći su zaprijetili iz dva kornera, gosti uzvratili nakon jedne kontre i pokušaja Juranovića.

9. minuta: Mamić je požutio.

1. minuta: Počela je utakmica na Rujevici.

RIJEKA – RUDEŠ 3:1

Stadion Rujevica. Gledatelja: 2846. Sudac Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Strijelci: 1:0 Lončar (35′), 2:0 Puljić (39′), 2:1 Lisakovich (44′), 3:1 Čolak (69′). Žuti kartoni: Mamić, Lepinjica, Capan (Rijeka),  Lisakovich, Mrkonjić, Obanor (Rudeš).

RIJEKA: Sluga, Kvržić, Župarić, Punčec, Mamić, Lepinjica, Murić, Pavičić, Lončar (od 79′ Capan), Acosty (od 64′ Čolak), Puljić (od 87′ Bušnja).

RUDEŠ: Banić, Smoljo, Obanor, Vuco (od 46′ D. Halilović), Juranović, Marques, Štrkalj, Filipović, Lisakovich, Pejović (od 66′ Pantalon), Kovačević (od 75′ Mrkonjić).

Utakmice 31. kola:

Lokomotiva – Istra 1961 1:1Gorica – Hajduk 3:0Osijek – Dinamo 2:1Inter – S. Belupo 1:3Rijeka – Rudeš 3:1

Dinamo 31 25 4 2 62:16 79

Rijeka 31 17 8 6 59:33 59

Osijek 31 15 8 8 52:32 53

Hajduk 31 13 11 7 45:32 50

Gorica 31 14 7 10 47:39 49

Lokomotiva 31 13 9 9 48:31 48

S. Belupo 31 5 14 12 37:49 29

Inter 31 8 4 19 34:72 28