S. Belupo vs. Rijeka

KRAJ: Rijeka ispustila vodstvo u Koprivnici, Bačelić-Grgić kaznio uspavanu riječku obranu

Zoran Kvržić, Stjepan Lončar i Jakov Puljić/Foto Arhiva NL

KOPRIVNICA Nogometaši Rijeke od 17 sati u Koprivnici igraju svoj prvi proljetni ogled, odnosno odrađuju zaostatak iz prvoga dijela sezone. Riječani će u slučaju pobjede preskočiti drugoplasirani Osijek, ali i potvrditi dobru jesensku formu. Trener Igor Bišćan nije se barem za sada suočio s većim prometom u svojoj svlačionici tijekom stanke. Otišao je samo Leonard Žuta, a stigao je Tibor Halilović. Osim toga trener Rijeke dobio je priliku kroz pripreme uigrati i pripremiti momčad po svojem guštu pa je logično očekivati neke novine i pomake na planu igre.

Stigli su i sastavi. Antonio Mirko Čolak se ipak oporavio pa će predvoditi riječki napad, u početnoj jedanaestorki svoje mjesto je našao i još jedan veznjak Dario Čanađija. Pretpostavka je da će Čanađija zaigrati s Lončarom na poziciji zadnjeg veznog igrača, a da će Pavičić biti premješten na poziciju središnje polušpice. Tibor Halilović je na klupi za pričuve.

90+3 minute: Kraj utakmice u Koprivnici.

GOL!! Slaven Belupo je poravnao nakon što je lopta neobjašnjivo dugo putovala po gosujućem kaznenom prostoru. Bačelić-Grgić je zabio za 1:1.

82. minuta: Čolak je izašao ispred Filipovića koji je nogom odbio loptu za usamljenog Halilovića koji je loše tukao i propustio uvećati vodstvo Rijeke.

79. minuta: Nova obrana Sluge, glavom je nakon kornera tukao Šarlija.

56. minuta: Sluga je spasio svoja vrata i spriječio poravnanje nakon što je u gredu skrenuo pokušaj glavom Vidovića.

GOL!! Rijeka je povela u 48. minuti. Mamić je sjajno ubacio s lijevoga boka, Čolak još bolje spustio loptu na glavu Acostyja koji je naciljao lijevi kut nemoćnog Filipovića za 0:1.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

44. minuta: Za najljepši trenutak prvoga poluvremena pobrinuli su se Mamić i vratar Filipović. Lijevonogi branič Rijeke opalio je po lopti nakon slobodnog udarca, ona se podignula nakon što je nekoga očešala, a vratar Slavena sjajnom intervencijom spriječio vodstvo gostiju.

42. minuta: Prva prijetnja za goste. Čanađija je lijepom asistencijom gurnuo Acostyja ispred vratara Slaven Belupa koji je poput Sluge na vrijeme istrčao, skratio kut i odbio loptu u korner.

36. minuta: Raspopović je zbog ozljede izašao iz igre, a Igor Bišćan je na njegovo mjesto desnoga beka uveo stopera Escovala.

28. minuta: Velika prilika za Slaven Belupo. Bačelić Grgić je dodao dubinsku loptu za Karamarka, koji je kraj iznenađenog Mamića iskosa izašao ispred Sluge. Vratar bijelih je pravovremeno istrčao, skratio kut i natjerao Karamarka da pošalje loptu visoko preko gola.

20. minuta: Gosti su se malo oslobodili izrazito agresivnog pristupa domaćih s početka utakmice.

15. minuta: Prvi opasniji udarac na utakmici. Sluga je zaustavio pokušaj Karamarka iskosa.

10. minuta: Igra se uglavnom na sredini terena uz izrazito agresivan početak Koprivničanaca. Bišćan se ipak odlučio Čanađiju poslati na poziciju središnje polušpice čime je u prvom redu učvrstio sredinu terena.

1. minuta: Počela je utakmica u Koprivnici.

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 1:1

Stadion Ivan Kušek Apaš. Gledatelja: 700. Sudac: Ivan Vučković (Zagreb). Strijelci: 0:1 Acosty (48′), 1:1 Bačelić-Grgić (85′). Žuti kartoni: Punčec, Čolak (Rijeka), Goda (Slaven Belupo).

SLAVEN BELUPO: Filipović, Nowak, Vidović, Goda, Bačelić-Grgić, Bongongui (od 52′ Mladen), Plantak (od 74′ Jajalo), Doležal (od 83 Dolček), Šarlija, Karamarko, Krstanović.

RIJEKA: Sluga, Raspopović (od 36′ Escoval), Punčec, Župarić, Mamić, Čanađija (od 81′ Halilović), Lončar, Kvržić, Pavičić, Acosty, Čolak (od 88′ Puljić).

Dinamo 18 14 3 1 32:9 45

Osijek 18 10 4 4 38:18 34

Rijeka 18 9 7 2 32:17 34

Lokomotiva 18 9 4 5 32:18 31

Gorica 18 8 3 7 23:22 27

Hajduk 18 5 8 5 27:25 23